Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Grzegorz Hajdarowicz kupił Alvernia Studios. Kompleks wyceniono na 50 mln euro

Grzegorz Hajdarowicz kupił Alvernia Studios. Kompleks wyceniono na 50 mln euro

Grzegorz Hajdarowicz kupił Alvernia Studios. Fot. Tomasz Gzell/PAP
Grzegorz Hajdarowicz kupił Alvernia Studios.

Studio filmowe Stanisława Tyczyńskiego zostało sprzedane za 50 mln euro. Nabywcą jest spółka Gremi. Kontrolujący ją Grzegorz Hajdarowicz wykorzysta studio do realizacji produkcji opartych na technologiach rozszerzonej działalności (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR) – czytamy na portalu Wirtualne Media.

Alvernia Studios to kompleks złożony z kilkunastu studiów nagraniowych, zdjęciowych i filmowych, położony w okolicach Krakowa – czytamy na portalu Wirtualne Media. Powstało tu wiele polskich filmów, takich jak "Miasto 44” czy "Drogówka”, a także produkcji zagranicznych czy reklam.

Firma od około dwóch lat zmagała się z problemami finansowymi, zwolniono wielu pracowników i mocno ograniczono jej działalność.

Testujemy playstation VR:

Grupa Gremi poprzez swoją spółkę Gremi Park ma zamiar wykorzystać kompleks do produkcji wykorzystujących technologie rozszerzonej działalności (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR).

Grzegorz Hajdarownicz podkreśla, że zaletą wycenionego na około 50 mln euro kompleksu jest dobra lokalizacja oraz nowoczesne wyposażenie.

Grzegorz Hajdarowicz jest polskim przedsiębiorcą, producentem filmowym i wydawcą. Milioner jest prezesem Grupy KCI, której częścią jest Gremi Media, wydawca tytułów takich jak "Rzeczpospolita" czy "Parkiet".

Sprzedający, czyli Stanisław Tyczyński to założyciel radia RMF FM. Prowadził je przez kilkanaście lat, ale ostatecznie przed dziesięcioma laty odsprzedał rozgłośnię niemieckiej spółce Bauer.

Czytaj także
Polecane galerie
Romero
2017-09-24 04:50
To są Ci wszyscy co mieli dostęp do koryta podczas grabieżnej prywatyzacji Balcerowicza. Kupili kiedyś za grosze a teraz sprzedaja za miliony. Tak było z większością zakładów w Polsce.
xyz
2017-09-24 04:05
napewno on jak i cala jego rodzina uczciwie na te miliony "pracowała"to mu się należy!
piter
2017-09-24 03:15
zgubią ludzi te pieniądze oj zgubią... nie doceniaja złotówki, bo jest wylane za kołnierz...
Pokaż wszystkie komentarze (77)