Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Niepartyjny" pomysł na polską gospodarkę. Grzegorz Schetyna chce "zatrzymać katastrofę"

34
Podziel się

Projekty czterech rozwiązań gospodarczych PO zostaną przedstawione podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy; w przyszłym tygodniu PO zaprezentuje je i złoży w Sejmie - zapowiedział we wtorek szef PO Grzegorz Schetyna.

"Niepartyjny" pomysł na polską gospodarkę. Grzegorz Schetyna chce "zatrzymać katastrofę"
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bEqSyEet

Projekty czterech rozwiązań gospodarczych PO zostaną przedstawione podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, a w przyszłym tygodniu Platforma zaprezentuje je i złoży w Sejmie - zapowiedział we wtorek Grzegorz Schetyna.

Jak pisaliśmy w poniedziałek, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przedstawił na łamach "Gazety Wyborczej" cztery projekty ustaw.

Schetyna podkreślił w artykule, że przygotowane propozycje mają dwa cele: aktywizację zawodową jak największej liczby osób oraz odblokowanie inwestycji, których udział w PKB "po przejęciu władzy przez PiS spadł do najniższego poziomu od 21 lat".

bEqSyEev

We wtorek w Radiowej Trójce szef PO zapowiedział, że projekty zostaną przedstawione podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy przez głównego eksperta ekonomicznego PO prof. Andrzeja Rzońcę. W przyszłym tygodniu jego partia zaprezentuje je i złoży do laski marszałkowskiej. - Chcemy debaty o tym - oświadczył.

Schetyna twierdzi, że proponowane przez niego zmiany są "potrzebne polskiej gospodarce i Polakom". W "GW" napisał, że "pomogą zatrzymać katastrofę". - Ja patrzę na konsekwencje decyzji PiS. Na obniżenie wieku emerytalnego, na sytuację z rynkiem pracy - mówił w radiu.

Zobacz także: Zobacz też relację Money.pl z Forum Ekonomicznego w Krynicy

Dodał, że chce zapewnić Polakom dobre warunki do pozostania na rynku pracy. - Jeżeli nie będziemy mieli dobrych pomysłów, to będzie brakować rąk do pracy - uważa.

bEqSyEeB

Szef PO zapewnił, że projekty te "nie są partyjne". - Jeżeli PiS nie będzie chciał rozmawiać o tym, to znaczy, że nie jest w stanie pomagać Polakom - ocenił. - Tutaj tę partyjność i politykę warto odsunąć - podkreślił Schetyna.

bEqSyEeW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(34)
POLAK
4 lata temu
ON JEST BARDZO CHORY NIE WIE CO MÓWI MYŚLI ŻE W POLSCE SĄ TACY SAMI JAK ON !!!!!
RyszardB
4 lata temu
8 lat rządzili i umieli tylko kraść . Jak tu uwierzyć w to co mówi ten oszust ? Wszystko co obiecywali realizowali odwrotnie .
grzegorz ale ...
4 lata temu
tandeciarz i oszust
bEqSyEeX
piotr
4 lata temu
nie słyszałem aby głupek mógł wymyślić coś mądrego
maniek
4 lata temu
co ten facet bredzi niech porówna wydajność pracy 65 latka z 30 latkiem na budowie.Grzesiu już wy byliście i wiemy doskonale do czego doprowadziliście Polskich pracowników ze PO 47 latach pracy byli zmuszani przechodzić na śmiesznie niskie świadczenia przedemerytalne, a UBECY żyli w luksusie.
...
Następna strona