Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W 2016 roku polska gospodarka rozwijała się wolniej? GUS poda dane

We wtorek poznamy wstępny szacunek PKB za 2016 rok. Główny Urząd Statystyczny opublikuje informację na ten temat o 10.00. Według ekspertów, w ubiegłym roku w porównaniu z 2015 rokiem, tempo wzrostu mogło wynieść 2,7-2,8 procent, podczas gdy w 2015 roku wyniosło 3,9 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Wpływ na ten wynik miało spowolnienie inwestycji.

Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion uważa, że w 2016 roku wzrost ten mógł wynieść mniej niż 3 procent. Według eksperta, to wynik między innymi spowolnienia inwestycji. W jego opinii, w tym roku zdecydowanie powinny one przyspieszyć.

Adam Ruciński z firmy doradczej BTFG powiedział, że ważny jest trend długoterminowy. "Nadzieje są takie, że obecny rok będzie zdecydowanie lepszy, ale też nie należy bagatelizować sytuacji" - podkreślił.

W jego opinii, na wynik 2016 roku na pewno wpłynęło osłabienie inwestycji. Eksperci spodziewają się, że w tym roku zobaczymy ich odbicie. W trzecim kwartale 2016 r. gospodarka urosła o 2,5 proc. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Więcej czytaj TUTAJ.

W tym roku nasza gospodarka ma przyspieszyć - według założeń budżetowych tempo wzrostu ma wynieść 3,6 procent.

Tagi: gus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

markGdyby nie PIS znowu mielibyśmy wzrost oparty o fałszywe faktury i z pewnością mniejszy, gdyż jak wiadomo, nowa unijna perspektywa wydatkowa dopiero … Czytaj całość

31-01-2017

jaguarkaczynski ze spółką myśleli że ich towar jaki produkują będzie wpływał na szybki rozwój ale niestety na jad i żółć jakie wyprodukowali nie ma zbytu … Czytaj całość

31-01-2017

tylko przeszłość ich interesujeTen rok będzie jeszcze gorszy PISowcy poprzedniego położyli gospodarkę tak i położą tera

Rozwiń komentarze (6)