Notowania

Polskie firmy narażone na ataki. Spadamy w rankingu bezpieczeństwa

Indeks zagrożeń dla Polski wzrósł w ciągu miesiąca aż o 37 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporters/STG/REPORTER)
Wzrost aktywności hakerów jest poważny.

*Polskie firmy coraz bardziej narażone na ataki hakerów. Poza rosnącą liczbą zagrożeń, wzrasta również aktywność hakerów – indeks zagrożeń dla naszego kraju wzrósł z 38,4 do 52,5. Polska zepchnięta na 13 miejsce w rankingu europejskiego bezpieczeństwa. *

Wzrost aktywności hakerów jest poważny - wynika z raportu ThreatCloud Map firmy Check Point, a indeks zagrożeń dla Polski wzrósł w ciągu miesiąca aż o 37 proc.

Polskie firmy wykorzystywane są coraz częściej przez hakerów do generowania krytowalut, a złośliwe oprogramowania, do tego służące, czyli tzw. koparki kryptowalut, zyskują na popularności.

Wykorzystują one moc obliczeniową zainfekowanych komputerów paraliżując ich pracę. Nawet 55 proc. organizacji na całym świecie zostało zainfekowanych tego typu oprogramowaniem.

Źródło: ThreatCloud Map firmy Check Point

Jak czytamy w raporcie w grudniu to właśnie jeden z jego typów – Coinhive zastąpił RoughTed na liście najpopularniejszych zagrożeń w światowej sieci, z kolei inny - Cryptoloot uplasował się na miejscu trzecim. W polskich firmach rozprzestrzeniał się "Coinhive", wydobywający walutę Monero.

Polska z 13 pozycją na tle Europy (indeks 52,5), spadła o jedno oczko w stosunku do ostatniego zestawienia z 2017 roku.

Jak wskazują dane z raportu ThreatCloud Map firmy Check Point, w większości państw na świecie odnotowano lawinowy wzrost zagrożeń.

Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"

Najbardziej zagrożonym krajem na świecie okazała się Republika Dominikany (Indeks 100), z kolei w Europie był to Lichtenstein (89,2) oraz Litwa (87,8).

Wśród pozytywnie wyróżniających się krajów znalazły się Cypr (28,1), Szwajcaria (38,3) oraz Niemcy (42,6), które okazały się najbezpieczniejsze w Europie.

Tagi: kryptowaluty, haker, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2018

kiedy mały ZUS dla mikrofirmNajwiększym zagrożeniem dla polskich firm jest ZUS przez który po 2 latach działalności 70% firm upada płacąc haracz państwu pytam się kiedy będzie … Czytaj całość

29-01-2018

nikcszanujmy Polskie firmy i Nasze produkty - przyglądajmy się obcym...

29-01-2018

RysiekHe to pikus i tak niepiszom prawdy zanizajom kwoty o kilka miliarduw

Rozwiń komentarze (6)