Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Polskie firmy narażone na ataki. Spadamy w rankingu bezpieczeństwa

6
Podziel się:

Indeks zagrożeń dla Polski wzrósł w ciągu miesiąca aż o 37 proc.

Wzrost aktywności hakerów jest poważny.
Wzrost aktywności hakerów jest poważny. (Reporters/STG/REPORTER)

Polskie firmy coraz bardziej narażone na ataki hakerów. Poza rosnącą liczbą zagrożeń, wzrasta również aktywność hakerów – indeks zagrożeń dla naszego kraju wzrósł z 38,4 do 52,5. Polska zepchnięta na 13 miejsce w rankingu europejskiego bezpieczeństwa.

Wzrost aktywności hakerów jest poważny - wynika z raportu ThreatCloud Map firmy Check Point, a indeks zagrożeń dla Polski wzrósł w ciągu miesiąca aż o 37 proc.

Polskie firmy wykorzystywane są coraz częściej przez hakerów do generowania krytowalut, a złośliwe oprogramowania, do tego służące, czyli tzw. koparki kryptowalut, zyskują na popularności.

Wykorzystują one moc obliczeniową zainfekowanych komputerów paraliżując ich pracę. Nawet 55 proc. organizacji na całym świecie zostało zainfekowanych tego typu oprogramowaniem.

Źródło: ThreatCloud Map firmy Check Point

Jak czytamy w raporcie w grudniu to właśnie jeden z jego typów – Coinhive zastąpił RoughTed na liście najpopularniejszych zagrożeń w światowej sieci, z kolei inny - Cryptoloot uplasował się na miejscu trzecim. W polskich firmach rozprzestrzeniał się "Coinhive", wydobywający walutę Monero.

Polska z 13 pozycją na tle Europy (indeks 52,5), spadła o jedno oczko w stosunku do ostatniego zestawienia z 2017 roku.

Jak wskazują dane z raportu ThreatCloud Map firmy Check Point, w większości państw na świecie odnotowano lawinowy wzrost zagrożeń.

Zobacz także: Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"

Najbardziej zagrożonym krajem na świecie okazała się Republika Dominikany (Indeks 100), z kolei w Europie był to Lichtenstein (89,2) oraz Litwa (87,8).

Wśród pozytywnie wyróżniających się krajów znalazły się Cypr (28,1), Szwajcaria (38,3) oraz Niemcy (42,6), które okazały się najbezpieczniejsze w Europie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Bezdomny nie ...
6 lat temu
A ja gratuluję Olsztyńskim Marketom , Hurtownią spożywczy za przekazywanie dla Ośrodków Pomocy społecznej przeterminowanej żywności . Czy bezdomny czy biedny to nie człowiek , ze trzeba go faszerować przeterminowaną żywnością. Niech żyją Olsztyńscy dobrzy ludzie , którzy sponsorują przeterminowaną żywność i Instytucje które to przyjmują i rozprowadzają . NIECH ŻYJĄ !!!!
NoIco
6 lat temu
A co mogą zrobić hakerzy polskim firmom jak one mają najbezpieczniejsze komputery nie podłączone do internetu!?
bbb
6 lat temu
Trzeba łapać hakerów i wlepiać im wysokie kary, włącznie z karami pozbawienia wolności ! I skończy się zabawa różnych cwaniaczków
kiedy mały ZU...
6 lat temu
Największym zagrożeniem dla polskich firm jest ZUS przez który po 2 latach działalności 70% firm upada płacąc haracz państwu pytam się kiedy będzie mały zus dla małych firm ?
nikc
6 lat temu
szanujmy Polskie firmy i Nasze produkty - przyglądajmy się obcym...