Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Handel fakturami VAT. 31 osób z zarzutami, wśród nich były poseł

Śledztwo dotyczy wieloosobowej grupy przestępczej, zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT i ich sprzedażą, w celu zaniżania zobowiązań podatkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)

31 osób usłyszało do tej pory prokuratorskie zarzuty w sprawie dotyczącej handlu nierzetelnymi fakturami VAT - podała w czwartek Prokuratura Krajowa. Śledztwo prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W ostatnich dniach w tej sprawie zatrzymano cztery osoby - przypomniał dział prasowy PK. Są wnioski o areszt dla tych osób.

Śledztwo dotyczy wieloosobowej grupy przestępczej, zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT i ich sprzedażą, w celu zaniżania zobowiązań podatkowych, a także przywłaszczania pieniędzy i wyłudzania środków unijnych - zaznaczyła PK.

Prokuratura podała, że zatrzymani przez CBA na polecenie prokuratora we wtorek to Artur J., Krzysztof M. oraz Jan C. - poseł na Sejm VII Kadencji. Jak podawały media, C. obecnie prowadzi pod Kielcami firmę budowlaną; w 2011 r. został wybrany posłem na Sejm jako lider świętokrzyskiej listy Ruchu Palikota, w ostatnich startował z listy SLD.

Zatrzymanym prokurator zarzucił uszczuplenia podatkowe na łączną kwotę około 60 mln zł oraz pranie brudnych pieniędzy, o wartości ok. 14 mln zł. PK podała, że zatrzymany w środę w tej sprawie to Maksymilian G., któremu prokurator zarzucił mu sprawstwo kierownicze przy przestępstwach zarzuconych Krzysztofowi M. i Arturowi J. Według nieoficjalnych informacji PAP chodzi o jednego z byłych wiceprezesów koncernu energetycznego Enea.

Przestępstwa zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności - zaznaczył Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Tagi: wyłudzenia podatku vat, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2017

edwardTylko tak dalej i nie będzie dziury budżetowej.

08-06-2017

....wielkie mi co :D tez bym kombinowaLa uhahahahahahaah

08-06-2017

SitekWiadomo gość od Palikota i SLD !!!

Rozwiń komentarze (12)