Notowania

handel w internecie
28.05.2015 11:39

Handel w internecie. Google wkrótce uruchomi przycisk "kup"

Podobne rozwiązanie zostało już zaproponowane przez Facebooka i Twittera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brionv/Flickr (CC BY-SA 2.0))

Internauci korzystający z przeglądarki Google będą mogli wkrótce zrobić zakupy bezpośrednio przez stronę wyszukiwarki dzięki przyciskowi "kup", który internetowy gigant ma uruchomić w najbliższym czasie - podaje Wall Street Journal.

- Przycisk "kup" pojawi się już wkrótce - mówił jeden z prezesów Google Omid Kordestani na środowej konferencji technologicznej.

Według dobrze poinformowanych źródeł, nowy przycisk będzie dostępny na urządzeniach mobilnych. Będzie on umożliwiał kupowanie produktów wyskakujących w wynikach wyszukiwania bez przekierowywania na inne strony internetowe.

Podobne rozwiązanie zostało już zaproponowane przez Facebooka i Twittera. Google musi zrobić krok do przodu także dlatego, że ma dużą konkurencję ze strony Amazon, który już ułatwia robienie zakupów oferując szeroki wybór i szybką dostawę, i to za sprawą jednego kliknięcia.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja grozi Google'owi, Twitterowi i Facebookowi Serwisy te mogą być zablokowane w Rosji, jeśli nie będą przestrzegać przepisów o internecie.
Google powinno płacić użytkownikom za... _ Choć większość usług nie wymaga od nas opłaty pieniężnej, płacimy za nie czymś dużo cenniejszym - naszym czasem oraz osobistymi informacjami _ - ocenili eksperci.
Tagi: handel w internecie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz