Notowania

handel w internecie
19.03.2015 18:23

Handel w internecie. W tych miastach Amazon dostarcza zamówiony towar w godzinę

Sprzedawca internetowy zapowiada rozszerzenie usługi na kolejne miasta, nie ujawnił jednak, o które chodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tumpikuja/iStockphoto)

Amerykański sprzedawca internetowy Amazon ogłosił w czwartek, że mieszkańcy miast Miami i Baltimore będą mogli otrzymać zamówiony towar w ciągu godziny. Dotychczas z podobnego udogodnienia mogli korzystać niektórzy mieszkańcy Nowego Jorku.

Amazon uruchomił usługę Prime Now w grudniu 2014 roku. Mieszkańcy Manhattanu w Nowym Jorku mogli dzięki niej otrzymywać zamówione towary od godziny 6 rano do północy, siedem dni w tygodniu.

Amazon poinformował w czwartek, że w Miami i Baltimore dostawy będą realizowane od 8 do 22, również siedem dni w tygodniu. Dostawa w ciągu godziny będzie kosztować niecałe 8 dol., natomiast ci, którzy zdecydują się na dwugodzinny czas dostarczenia towaru, będą zwolnieni z dodatkowych opłat.

Sprzedawca internetowy zapowiada rozszerzenie usługi na kolejne miasta Stanów Zjednoczonych, nie ujawnił jednak, o które chodzi. Nie podał także danych na temat liczby osób korzystających do tej pory z usługi Prime Now.

Klienci mający abonament Prime Now mogą zamawiać nie tylko za pośrednictwem przeglądarki internetowej, ale także za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej dla urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi iOS i Android.

Firma Amazon rozpoczęła działalność w 1995 roku jako księgarnia internetowa. Jako pierwsza wprowadziła możliwość recenzowania zakupionych towarów oraz tzw. zakupy 1-Click - przez jedno kliknięcie. Obecnie sprzedaje szereg towarów, m.in. zabawki, płyty czy produkty elektroniczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Dlaczego Amazon sponsoruje Śląsk Wrocław? Amerykański gigant e-commerce otworzył trzy centra w Polsce i ujawnia, co będzie dalej.
Handlowy gigant będzie kręcił filmy Firma ogłosiła, że Amazon Studios zamierza zająć się produkcją i zakupem pełnometrażowych filmów.
7 zaskakujących rzeczy w Amazonie. Maszyna jedząca pieniądze, Minionki, konfident... Zobacz siedem nietypowych zdjęć z otwarcia centrum logistycznego Amazon w Bielach Wrocławskich, których nie znajdziesz w innych portalach.
Tagi: handel w internecie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz