Notowania

centrum handlowe
18.03.2015 06:41

Handel wraca do dużych miast. Nowe centra handlowe powstaną właśnie tu

Deweloperzy chcą je stawiać głównie w dużych miastach. W odwrocie są mniejsze ośrodki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulmika/WP)

Szykuje się wysyp kolejnych centrów handlowych. Tym razem firmy inwestycyjne odpuszczają prowincję i wracają do dużych miast. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

Po ekspansji centrów handlowych w mniejszych miastach deweloperzy znów patrzą na największe i najzamożniejsze ośrodki. Gazeta pisze, że w ubiegłym roku przybyło w Polsce 475 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni na której można robić zakupy.

To 24 nowe parki i centra handlowe oraz 9 rozbudowanych. Największy ruch widać było w miastach poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Jednak jak zwracają uwagę eksperci w takich miejscowościach nie ma miejsca na więcej niż 1 lub 2 obiekty.

Dlatego deweloperzy wracają do metropolii, które co prawda mają wysoki wskaźnik nasycenia, ale są zwykle najbardziej zamożne, a ich centra handlowe już okrzepły.

Czytaj więcej w Money.pl
Z decyzją o kupnie mieszkania warto poczekać Rosnąca oferta już odbija się na cenach mieszkań, które w największych miastach zaczęły spadać. Sprawdź, co czeka nas w najbliższych miesiącach.
Zmiana prawa. Ceny mieszkań pójdą w górę? Polski Związek Firm Deweloperskich uważa, że zlikwidowanie otwartych rachunków powierniczych spowoduje wzrost cen mieszkań o co najmniej 4 proc.
Budowlanka na fali. Prognozy są jeszcze lepsze Jak przewidują eksperci, rozliczenie bardzo dobrej przedsprzedaży wpłynie na wzrost zysku deweloperów. Sprawdź, ile może sięgnąć.
Tagi: centrum handlowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz