Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kołodziej
Agata Kołodziej
|

Spółka zawieszona na GPW szuka sobie innej giełdy. Hawe planuje wejść na Novą Giełdę

3
Podziel się:

Zarząd Hawe prowadzi rozmowy z Novą Giełdą, bo szuka możliwości handlu swoimi papierami. To dlatego, że obrót jej akcjami został zawieszony przez GPW. Opcje wymieniane na akcje mogłyby być notowane na Novej Giełdzie jeszcze w lipcu.

Spółka zawieszona na GPW szuka sobie innej giełdy. Hawe planuje wejść na Novą Giełdę
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bETTekKZ

"W związku z zapytaniami akcjonariuszy kierowanymi do HAWE S.A. dotyczącymi prawdopodobnej daty przywrócenia notowań akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych zarząd oświadcza, że podejmuje wszystkie kroki, aby umożliwić obrót walorami w jak najszybszym terminie. Jednakże mając na względzie inne możliwości przywrócenia obrotu akcjami HAWE zarząd spółki prowadzi rozmowy z zarządem Novej Giełdy, które mają umożliwić akcjonariuszom zawieranie transakcji właśnie na tym parkiecie jeszcze w lipcu tego roku" – poinformowała spółka w komunikacie.

Przypomnijmy, że akcje Hawe zostały zawieszone przez GPW na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego. To dlatego, że spółka nie opublikowała raportów finansowych za 2015 i 2016 rok, co jest jej obowiązkiem.

Zarząd Hawe zapewnia, że działa, żeby przygotować zaległe sprawozdania, ale potrwa to około trzy miesiące. Tłumaczy zresztą, że to wina zarządcy restrukturyzacyjnego Hawe, który sprawozdań nie przygotował, mimo że wiele razy nalegał na ro zarząd, Rada Wierzycieli i akcjonariusze.

bETTekLb

Tak czy inaczej, powrót na główny parkiet potrwa, dlatego Hawe szuka sobie inne giełdy, na której handel będzie możliwy. I wygląda na to że znalazła. Z tą różnicą, że na Novej Giełdzie notowane mogą być opcje wymieniane na akcje, a nie same akcje. Ale to tylko zabieg techniczny, bo Nova Giełda nie ma zezwolenia na obrót samymi akcjami.

- Chcemy jak najszybciej umożliwić obrót akcjami Hawe. Z tego co mi wiadomo są już pierwsi chętni do zdeponowania akcji na Novej Giełdzie. Można się spodziewać, że jeszcze w lipcu tego roku akcje Hawe będą notowane na Novej Giełdzie – mówi Paweł Paluchowski, prezes zarządu Hawe.

- W mojej opinii przywrócenie obrotu walorami spółki w systemie transakcyjnym Nova Giełda pozwoli choć po części zaspokoić oczekiwania indywidualnych inwestorów, którzy ponownie będą mieli możliwość na dokonywanie transakcji sprzedaży i kupna – dodaje.

Zobacz również: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

bETTekLh

Przypomnijmy, że Nova Giełda to nowa platforma handlu założona przez znanego inwestora Mariusza Patrowicza, nazywanego królem spekulacji, i jego syna Damiana. O powstaniu Novej Giełdy pisaliśmy w money.pl w kwietniu.

Na Novej Giełdzie obecnie notowane są opcje wymieniane na akcje czterech spółek: DAMF Energy, DAMF Gaz, Fon Capital – wszystkie związane z rodziną Patrowiczów oraz papiery Huty Stalowa Wola.

Pod koniec czerwca Mariusz Patrowicz zapowiadał w money.pl, że na Novej Giełdzie wkrótce mogą zadebiutować również walory TV Republika, Elektrimu czy Petrolinvestu.

bETTekLi

Nova Giełda jest platformą handlu, na której mogą znaleźć się nie tyle spółki, co ich akcje. To oznacza, że akcjonariusze sami mogą przynieść pakiet akcji na Novą Giełdę, zarząd spółki nie musi wcale podejmować decyzji o debiucie na tej giełdzie. Nie musi, ale może. Tak jest właśnie w przypadku Hawe.

Jeśli Hawe porozumie się z Novą Giełdą, handel opcjami wymienianymi na akcje Hawe będzie odbywał się w trybie notowań ciągłych od godz. 12.30 do 18.30. Dla akcjonariusza nie ma innych obowiązków niż te wynikające z ustawy o ofercie publicznej.

Dla akcjonariuszy, którzy chcieliby wnieść do systemu transakcyjnego Novej Giełdy swoje akcje, uruchomiono już nawet specjalną infolinię.

bETTekLC
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(3)
ciekawski
4 lata temu
wreszcie wolny rynek, koniec z samowolką knf
polak
4 lata temu
Spekula i mafia ma się dobrze .
zlotycielec
4 lata temu
ten od amber gold tez mial "klopoty techniczne" ale zakonczyly sie powodzeniem,odciazyl chciwych na 850 milionow
bETTekLD