Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

HSBC zatrudni cztery tysiące nowych pracowników

0
Podziel się:

Chodzi o HSBC Holdings, który planuje zwiększyć swoją obsadę w Chinach o 4 tysiące nowych pracowników. Nastąpi to w ciągu najbliższych 3-4 lat.

HSBC zatrudni cztery tysiące nowych pracowników
(Barry Caruth/Wikimedia CC BY-SA 2.0)

Inne banki tną zatrudnienie, a ten przyjmuje nowych pracowników. Chodzi o HSBC Holdings, który planuje zwiększyć swoją obsadę w Chinach, a dokładnie w rejonie Delty Rzeki Perłowej, o 4 tysiące nowych pracowników. Nastąpi to w ciągu najbliższych 3-4 lat - zapowiada prezes HSBC na Azję i Pacyfik Peter Wong w wywiadzie dla "Hong Kong Economic Times".

Wzrost liczby pracowników dotyczyć będzie bankowości detalicznej HSBC i zarządzania powierzonymi finansami. Obecnie HSBC zatrudnia w Delcie Rzeki Perłowej 13 tys. osób.

HSBC równocześnie nie rezygnuje ze swojego trzyletniego planu zmniejszenia zatrudnienia w swoich oddziałach na świecie o 50 tysięcy pracowników i redukcji kosztów o 5 miliardów dolarów.

Po prostu HSBC chce się bardziej skoncentrować na rynkach azjatyckich, regionie, który dla banku jest najlepszym obszarem zysków, a zamknąć inne niedochodowe oddziały na świecie.

HSBC planuje zwiększenie swojego zysku w Chinach, w Delcie Rzeki Perłowej, do 1 miliarda dolarów w ciągu najbliższych 5 lat, ze 100 milionów dolarów w 2014 r. - zapowiada Wong.

Region Delty Rzeki Perłowej stanowi 0,4 procent powierzchni Chin, ale na ten obszar przypada około 30 procent całego handlu zagranicznego tego kraju i taki sam procent zagranicznych inwestycji.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)