Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

HSBC zdecyduje czy opuści Wielką Brytanię

0
Podziel się:

HSBC zdecyduje w tym tygodniu czy pozostawi swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, czy przeniesie ją do innego kraju - pisze Daily Telegraph.

HSBC zdecyduje czy opuści Wielką Brytanię
(Barry Caruth/Wikimedia CC BY-SA 2.0)

HSBC zdecyduje w tym tygodniu czy pozostawi swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, czy przeniesie ją do innego kraju - pisze "Daily Telegraph".

Po dziewięciomiesięcznej analizie, 20-osobowy zarząd HSBC zdecyduje pod koniec tego tygodnia, gdzie będzie znajdowała się jego siedziba w następnych latach - pisze "Daily Telegraph".

Według źródeł zarząd skłania się do pozostania w Wielkiej Brytanii, ale ostateczna decyzja dopiero zostanie podjęta. Wiadomo również, że grupa osób w zarządzie upiera się przy tym, by siedziba HSCB opuściła Wielką Brytanię po 23 latach. Ostateczna decyzja będzie decyzją większości.

HSBC przeprowadził się do Wielkiej Brytanii z Hong Kongu w 1993 r. po zakupie Midland Bank.

Na spotkaniu, które będzie miało miejsce w tym tygodniu w Hong Kongu, członkowie zarządu zapoznają się z raportem, który analizuje plusy i minusy pozostania w Wielkiej Brytanii. Zapoznają się również z analizą potencjalnych siedzib, włączając powrót do Hong Kongu, przeniesienie do Kanady, Stanów Zjednoczonych lub Francji.

banki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)