Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
heathrow
21.10.2014 11:28

Huragan Gonzalo powodem odwołania lotów w Wielkiej Brytanii

Dyrekcja londyńskiego lotniska Heathrow zapowiedziała anulowanie części połączeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

Huragan niosący ulewne deszcze i wiatr o prędkości do 90 km/godz. nadciągnął znad Karaibów, atakując po drodze Bermudy.

Gonzalo nadciągnął już nad Irlandię, Walię, zachodnią Anglię i Szkocję. Lotnisko w Glasgow odwołało na razie tylko jeden lot - połączenie krajowe z Heathrow. W Manchesterze jedyne zmiany w rozkładzie lotów wynikają również z sytuacji na Heathrow.

Rzecznik londyńskiego lotniska zapowiedział zawieszenie około 10 procent połączeń 20 wielkich przewoźników. Linie British Airways uprzedziły zakłócenia odwołując prewencyjnie część swoich lotów, aby dać pasażerom możliwość dokonania alternatywnych rezerwacji. Lotnisko Gatwick nie przewiduje zakłóceń.

Tymczasem potężny wiatr spowodował zamknięcie mostu na autostradzie pod Glasgow dla wysokich ciężarówek. Na morze nie wypłynęło wiele promów łączących szkockie wyspy ze stałym lądem. W Walii zamknięto pewne odcinki dróg i wprowadzono ograniczenia prędkości na kilku mostach oraz na autostradzie M4 łączącej Cardiff z Bristolem w Anglii.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprzedali trzy lotniska za miliard funtów. Które? Finalizacja transakcji, która spodziewana jest w styczniu 2015 roku.
Brytyjczycy zaostrzą kontrole na lotniskach Na razie kontrole dotyczą londyńskich lotnisk Heathrow i Gatwick oraz terminali międzynarodowych pociągów Eurostar.
Przez ten protest ucierpi 166 tys. pasażerów W sumie Lufthansa odwołała ponad 1 500 lotów. Straty mogą sięgnąć 30 milionów euro.
Tagi: heathrow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz