Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protest w Kowarach. Nie chcą instalacji do przerabiania elektrośmieci

Mieszkańcy Kowar obawiają się zatrucia środowiska odpadami z elektrośmieci i procesu odzyskiwania z nich cennych metali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Traczyk/Eastnews)

Kilkaset podpisów przeciw budowie instalacji do przerabiania elektrośmieci zebrali mieszkańcy Kowar w województwie dolnośląskim.

Firma Hydromet chce wybudować instalację w dawnych zakładach wzbogacania uranu R1, niedaleko planowanego kompleksu narciarskiego. Chce tam przerabiać około 1200 ton elektrośmieci i baterii rocznie i odzyskiwać z nich metale ziem rzadkich. Burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska boi się tej inwestycji, bo jej zdaniem odpady mogą być magazynowane na terenie miasta, a gdy firma zrezygnuje z działalności śmieci pozostaną.

Prezes firmy, Mirosław Kostrzewa zapewnia, że działalność Hydrometu nie będzie uciążliwa. Jak mówi, w tej chwili trwają starania o pozwolenia środowiskowe. Metale ziem rzadkich mają tam być odzyskiwane w reaktorze z kwasem siarkowym, a zakład który zostanie zbudowany w mieście to tylko zakład badawczy.

Mieszkańcy Kowar obawiają się zatrucia środowiska odpadami z elektrośmieci i procesu odzyskiwania z nich cennych metali.

Tagi: elektrośmieci, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2017

leonek_kingjechałem w ubiegłym roku przez Kowary.......... ta miejscowość nadaje się tylko do utylizacji. Takiego "syfu" nie widziałem nigdzie. … Czytaj całość

11-04-2017

jurekczyli potwiedziło się była tam kopalnia rudy "uranowej"

11-04-2017

ekonu jak zawsze wszystko na ,,nie,, To niech siedzą bez pracy, bez rozwoju i dalej będą wszędzie śmieci elektryczne elektroniczne i t.d.

Rozwiń komentarze (12)