Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bitcoin
24.09.2015 09:09

IBM tworzy system transakcyjny w oparciu o bitcoina

Dział badań technologicznego giganta, kierowany przez Arvinda Krishnę, korzysta z technologii znanej z kryptowalut, przy tworzenia tak zwanych smart kontraktów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(IBM)

Jedna z największych amerykańskich firm informatycznych pracuje nad rewolucyjnym systemem transakcji, znanym z kryptowalut. Nie chodzi o wykorzystanie samego bitcoina, lecz technologii, na której opiera się elektroniczna moneta. Jest to rozwiązanie pozwalające na maksymalne skrócenie czau dokonywania transakcji, przy jednoczesnym zachowaniu środków bezpieczeństwa. O badaniach nad nową technologią pisze "The Wall Street Journal".

Nowe rozwiązania mają mieć zastosowanie nie tylko w handlu, ale także przy zarządzaniu firmą, wymianą informacji pomiędzy bankami, albo w e-hazardzie. Technologia wykorzystywana pierwotnie w bitcoinie może także zostać wykorzystana do stworzenia systemu wyborczego. Rozproszona baza danych, działająca na wszystkich podłączonych do sieci komputerach, miałaby zapewnić niezawodność i możliwość oddania przez każdego dokładnie jednego głosu.

_ - Blockchain, jako technologia, jest niezwykle interesujący i intrygujący _ - tłumaczy w WSJ Arvind Krishna, wiceprezes IBM Research. - Przez ostatni rok badacze IBM rozwijali własną wersję cyfrowego rejestru. System może zapisywać transakcje na przykład pomiędzy bankami albo firmami działającymi międzynarodowo.

Co ciekawsze, system pozwoli bankom i firmom na dzielenie tego samego rejestru. Przykładowo kiedy chiński dostawca i amerykański kupiec potwierdzą, że towar został doręczony, amerykański bank będzie mógł opłacić dostawcę natychmiastowo przez internet.

Już w najbliższych miesiącach gigant technologiczny planuje opublikować kod źródłowy oprogramowania - Chcę poszerzyć bankowość o 3,2 miliarda ludzi którzy dołączą do klasy średniej w ciągu najbliższych 15 lat. Dlatego potrzeba dużo niższych kosztów przechowywania rejestru. Blockchain oferuje pewne intrygujące możliwości w tym zakresie_ _ mówi Arvind Krishna.

Tagi: bitcoin, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz