Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Idea Leasing przesuwa zapłatę za Getin Leasing

3
Podziel się:

Idea Leasing - spółka zależna Idea Banku- zawarła z LC Corp B.V. aneks do umowy nabycia 75 proc. akcji Getin Leasing, przesuwając termin zapłaty pozostałej części ceny do 15 maja b.r., podał Idea Bank. Wcześniej termin tej spłaty wyznaczono na 31 stycznia 2017 r.

Idea Leasing przesuwa zapłatę za Getin Leasing
(Getin)

Spółki należące do Leszka Czarneckiego Idea Leasing i LC Corp B.V. zawarły aneks do umowy nabycia 75 proc. akcji Getin Leasing. Przesunięty został termin zapłaty pozostałej części ceny do 15 maja b.r. - podał Idea Bank, właściciel Idea Leasing. Wcześniej termin tej spłaty wyznaczono na 31 stycznia 2017 r.

Zgodnie z treścią aneksu obie spółki, należące do jednego z najbogatszych Polaków, ustaliły nowy termin przekazania sprawdzonego przez biegłych rewidentów skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej Getin Leasing. Z tego powodu zapłata pozostałej części ceny przesunęła się na datę nie późniejszą niż do 15 maja 2017 r. "Pozostałe postanowienia umowy nie uległy zmianie" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej, w związku ze spełnieniem się określonego w umowie warunku zawieszającego w postaci osiągnięcia przez grupę kapitałową Idea Bank odpowiednich wymogów ostrożnościowych, w tym kapitałowych, LC Corp oraz Idea Leasing ustaliły dzień zamknięcia transakcji na dzień 31 października 2016 r.

Strony postanowiły wówczas, że w przypadku zgłoszenia przez Idea Leasing żądania obniżenia ceny ze względu na wystąpienie określonych w umowie ryzyk, bądź wystąpienie jakiegokolwiek naruszenia oświadczeń i zapewnień LC Corp złożonych w umowie, przed dniem zapłaty pozostałej części ceny (tj. przed dniem 31 stycznia 2017 r.), pozostała część ceny płatna na rzecz LC Corp zostanie obniżona o kwotę wynikającą z żądania.

W przypadku zaś zgłoszenia żądania po dniu zapłaty pozostałej części ceny, LC Corp zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Idea Leasing kwoty wynikającej z żądania na wskazany w nim rachunek bankowy Idea Leasing w terminie 30 dni od dnia otrzymania żądania.

Dzięki połączeniu Idea Leasing i Getin Leasing powstanie czołowa firma leasingowa w Polsce, posiadająca 15-proc. udział w rynku, z łącznym efektem synergii szacowanym na poziomie 40- 80 mln zł (6 - 11 mln zł rocznie).

Powyższej informacji towarzyszy nieznaczny wzrost kursu akcji Getin na giełdzie (+0,7 proc.) i brak zmiany ceny Idea Banku.

Zmiany kursów akcji Getinu i Idea Banku w ostatnim tygodniu

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w Internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w kwietniu 2015 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Tims
6 lat temu
Wiele się zarzuca zachodnim bankom, tymczasem tenże polski getin/idea to największy wałkarz na rynku..
okradziony
6 lat temu
ani karkosika, krauze i kulczyków !
boss koszalin
6 lat temu
Nie kupuje nic co jest Czarneckiego Leszka