Notowania

sylwester
31.12.2014 17:58

Ile wydajemy na Sylwestra? Zobacz wyniki ankiety Money.pl

W porównaniu z ubiegłymi latami minimalnie wzrosła grupa osób, które planują zaszaleć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Natalia Dobryszycka / East News)

O ile na organizację Bożego Narodzenia nie szczędzimy grosza, o tyle na Sylwestra wydajemy niewiele. Połowa z ankietowanych przez Money.pl ostatnią noc w roku przeznaczy nie więcej niż 200 złotych.

Badanych, którzy zamierzają wydać maksymalnie 500 złotych, jest tylko 19 procent, niewiele więcej niż przed rokiem. W porównaniu z ubiegłymi latami minimalnie wzrosła grupa osób, które planują zaszaleć i na sylwestrową zabawę wydadzą najwięcej: tysiąc a nawet dwa tysiące złotych. Ponad 16 procent osób, które wypełniły ankietę Money.pl, nie potrafiło określić kwoty, jaką wyda na ostatnią noc w roku.

Źródło: Ankieta Money.pl

Niewielu ankietowanych przywita Nowy Rok na sylwestrowym balu lub na imprezie w klubie. Co ciekawe jednak, to panowie częściej niż panie zamierzają pożegnać mijający rok z pompą. Aż dwa razy więcej ankietowanych mężczyzn niż kobiet wyda na sylwestrową noc ponad dwa tysiące złotych. Co piąta osoba będzie się bawić w gronie przyjaciół na tzw. domówce. Większość otworzy szampana we własnym domu, w gronie najbliższych (42 procent).

W porównaniu z rokiem 2013, urosła grupa osób, które końcówkę roku będą świętować na zagranicznym wyjeździe. W tym roku w góry na narty lub do ciepłych krajów wybierze się blisko 7 procent ankietowanych (w 2013 roku - 4,5 procent). Sylwestrowe wojaże to znów domena panów. W grupie osób, które zamierzając powitać Nowy Rok na zagranicznej wycieczce jest dwa razy więcej mężczyzn niż kobiet.

Ankietę przeprowadzono wśród 1260 internautów Money.pl w okresie od 8 do 14 grudnia 2014

Czytaj więcej w Money.pl
2015 rok już nadszedł. Wielka feta na... _ Będziemy 16 razy świętować nadejście Nowego Roku _ - mówi z orbity astronauta Barry Wilmore.
Co drugi Polak w domu na Sylwestra Tylko 7 proc. spędzi ten czas na balu - wynika z grudniowego sondażu CBOS.
Sylwester bez fajerwerków, ale za to za miliony Money.pl sprawdził wydatki miast na organizację sylwestrowej nocy. Niektóre choć wydają krocie, oszczędzają na oprawie.
Tagi: sylwester, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz