Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indonezja: Kobieta po raz pierwszy w historii na czele MSZ

0
Podziel się:

Na czele resortu spraw zagranicznych Indonezji stanie Retno Lestari Marsudi, dotychczasowa ambasador w Holandii.

Indonezja: Kobieta po raz pierwszy w historii na czele MSZ
(PAP/EPA)

Na czele resortu spraw zagranicznych Indonezji stanie Retno Lestari Marsudi, dotychczasowa ambasador w Holandii. Zaprzysiężony w zeszłym tygodniu prezydent Joko Widodo dzisiaj przedstawił swój gabinet.

Z 34 stanowisk w nowym rządzie 18 prezydent powierzył technokratom, a resztę - członkom czterech popierających go partii politycznych. W skład rządu weszło osiem kobiet, m.in. córka byłej prezydent Megawati Sukarnoputri, Puan Maharani, która objęła resort kultury.

Formując swój gabinet Widodo zdecydował się na bezprecedensowy krok - zlecił komisji antykorupcyjnej weryfikację kandydatów. Indonezyjskie media informują, że kilka kandydatur przepadło.

Widodo, były gubernator Dżakarty, jest drugim, po Susilo Bambang Yudhoyono, wyłonionym w wyborach bezpośrednich prezydentem od obalenia w 1998 roku generała Suharto, który przez 32 lata sprawował dyktatorskie rządy.

W trakcie kampanii wyborczej Widodo, postrzegany jako człowiek z ludu, bez bagażu politycznego i powiązań z reżimem Suharto, zapowiadał przeprowadzenie szeregu demokratycznych zmian i reform, a zwłaszcza walkę z powszechną korupcją i nepotyzmem.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)