Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kadeci kodowania na start. O tych specjalistów firmy się biją

19
Podziel się:

- Polskie firmy biją się o specjalistów IT. To otwiera rynek na programistów bez akademickiego wykształcenia. Zatrudnienie można znaleźć już po kilkutygodniowych kursach - informuje "Gazeta Wyborcza".

Kadeci kodowania na start. O tych specjalistów firmy się biją
(Unsplash, Pixabay (CC0))

Komisja Europejska szacuje, że w Unii w 2020 roku brakować będzie do 825 tys. programistów i specjalistów IT. W Polsce - ok. 50 tys., jak twierdzą Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji.

W te głosy, jak pisze "GW", wsłuchiwać się mogą osoby bez wykształcenia informatycznego.

Software Development Academy z Gdańska jest jedną najstarszych firm szkolących programistów w Polsce. W 2014 roku zatrudniała sześć osób, a w pierwszym prowadzonym przez nią kursie uczestniczyło ledwie 15 osób.

"Teraz na naszych kursach prowadzonych w sześciu lokalizacjach kształci się ponad 150 osób" - mówi Piotr Mazur, koordynator Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych, która prowadzi akademię.

Podobna sytuacja przedstawia się z CodersLab z Warszawy. "Nie mamy już wolnych miejsc na kursy w październiku" - mówi Leszek Wolany, dyrektor ds. marketingu w szkole programowej CodersLab.

gospodarka
edukacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
alex207
7 lat temu
bezrobotnych i bojących się utraty pracy, pracujących i narzekających na warunki pracy, niska pensję zachęcam by przeczytali książkę pt. „Co robić, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać”. Można żyć bezpiecznie i godnie i to w Polsce.
bogdan19734
7 lat temu
Madry autor
bogdan19734
7 lat temu
To można zaprgramować wszystko? Informatyk jaki to fachowiec? Co on może?
wkurzony info...
7 lat temu
DO AUTORA - napisz kto się bije o tych twoich fachowców ? !!! Jesteś głupszy , od twoich kłamstw !!!
Informatyk
7 lat temu
Bełkot i bzdury nie wierzcie w to !!! Jestem po studiach informatycznych szukałem pracy 5 lat mam po znajomości 3000 na rękę stanowisko programisty C, C#, java itd... Bełkot nakręcany przez firmy organizujące kursy !!!