Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kadeci kodowania na start. O tych specjalistów firmy się biją

19
Podziel się

- Polskie firmy biją się o specjalistów IT. To otwiera rynek na programistów bez akademickiego wykształcenia. Zatrudnienie można znaleźć już po kilkutygodniowych kursach - informuje "Gazeta Wyborcza".

Kadeci kodowania na start. O tych specjalistów firmy się biją
(Unsplash, Pixabay (CC0))
bDImZQHV

Komisja Europejska szacuje, że w Unii w 2020 roku brakować będzie do 825 tys. programistów i specjalistów IT. W Polsce - ok. 50 tys., jak twierdzą Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji.

W te głosy, jak pisze "GW", wsłuchiwać się mogą osoby bez wykształcenia informatycznego.

Software Development Academy z Gdańska jest jedną najstarszych firm szkolących programistów w Polsce. W 2014 roku zatrudniała sześć osób, a w pierwszym prowadzonym przez nią kursie uczestniczyło ledwie 15 osób.

bDImZQHX

"Teraz na naszych kursach prowadzonych w sześciu lokalizacjach kształci się ponad 150 osób" - mówi Piotr Mazur, koordynator Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych, która prowadzi akademię.

Podobna sytuacja przedstawia się z CodersLab z Warszawy. "Nie mamy już wolnych miejsc na kursy w październiku" - mówi Leszek Wolany, dyrektor ds. marketingu w szkole programowej CodersLab.

bDImZQIy
Źródło:
KOMENTARZE
(19)
burak2
5 lata temu
Zrobisz kurs zapłacisz .Pracy w IT nie dostaniesz to pewne ale na kasie w Tesko na 100%. Artykuł sponsorowany przez organizatorów Kursu
K
5 lata temu
Czy autor tego komentarza całkiem postradał zmysły?? IT i programowanie na poziomie eksperckim wymaga lat praktyki. Nie wspomnę już o wiedzy teoretycznej z uwzglednieniem matematyki. Te kursy to napychanie kieszeni ich organizatorom. Wytworzy sie nowy typ programisty 1500PLN :)
kk
5 lata temu
reklama, a nie zapotrzebowanie
bDImZQIz
Em
5 lata temu
BZDURA!!!!!!! Skończyłam studia informatyczne o specjalizacji inżynieria oprogramowania. Dodatkowo ukończyłam kurs programowania, na który wydałam 3 tys. zł i nadal nie mogę znaleźć pracy, ponieważ nie mam 5- letniego doświadczenia. Ale gdzie je zdobyć, jak żadna firma nie chce mnie przyjąć... Ludzie od artykułu- OPAMIĘTAJCIE SIĘ i nie wypisujcie takich głupot!
b9
5 lata temu
Zdecydowanie brakuje specjalistów w branży IT. Tyle, że nie każdy z zawodem programisty, to człowiek, który jest specjalistą. Ludzie po niektórych szkołach prezentują taki poziom, że strach im dać napisać prosty program, a co dopiero wprowadzać ich do zmian w dużych systemach.
...
Następna strona