Notowania

mateusz morawiecki
03.08.2016 17:57

Inwestor dla LOT-u. Morawiecki: rozmawiamy m.in. z Chińczykami

Wicepremier zaznaczył, że brak narodowego przewoźnika spowodowałby, że Polska stałaby się "bardziej peryferyjnym krajem".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

LOT nie może otrzymać kolejnej pomocy publicznej, dlatego szukamy inwestora - powiedział w środę dziennikarzom w Kielcach wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Potwierdził, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami, także z Chin.

- Przejęliśmy PLL LOT po naszych poprzednikach w dramatycznej sytuacji finansowej. LOT jest dzisiaj naszym narodowym przewoźnikiem, którego staramy się za wszelką cenę ocalić. Jest bardzo zadłużony - powiedział dziennikarzom wicepremier Morawiecki. Dodał, że "bardzo dobrą robotę robi w tej sprawie minister Jackiewicz".

Wicepremier zaznaczył, że brak narodowego przewoźnika spowodowałby, że Polska stałaby się "bardziej peryferyjnym krajem".

- Niemniej, poprzednia władza udzieliła już pomocy publicznej, my nie możemy udzielić kolejnej i szukamy inwestora. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej przewoźnik spoza Unii nie może przejąć więcej niż 49 proc. akcji przewoźnika z wewnątrz UE, dlatego rozmawiamy z potencjalnymi inwestorami m.in. z Chin - poinformował.

Dodał, że od pierwszych tego typu informacji do zakończenia transakcji jest z reguły "bardzo długa droga".

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2016

YvesPan Morawiecki chyba nie za bardzo wie kim jest chiński inwestor. Praktyka na świecie pokazuje że ich inwestycie zwykle się zle kończą. Tak to jest … Czytaj całość

03-08-2016

teosPan wicepremier zorientował się, że w Polsce jest dla niego zbyt ciasno. Po swoich wyczynach w rządzie trudno będzie znaleźć pracę. Jedyny ratunek to … Czytaj całość

03-08-2016

ANNEX 44LOT odziedziczyli w RUINIE oczywiście a tera będzie super. Osłabia mnie ta ekipa nieuków.

Rozwiń komentarze (16)