Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inwestycje w Polsce. Morawiecki: w tym roku przewiduję mocną dynamikę

W trzecim kwartale mogą to być inwestycje w wysokości 4-5 procent, a w czwartym jeszcze wyższe, może na poziomie 8-9 procent - mówił wicepremier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARTUR BARBAROWSKI/EAST NEWS)

Przewiduję mocno pozytywną dynamikę inwestycji w tym roku - powiedział w czwartek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. W całym roku będzie "wysoki, jednocyfrowy wzrost", a w przyszłym roku być może jeszcze więcej - dodał.

Morawiecki był pytany o wskaźniki inwestycji podczas czwartkowej wizyty w Zespole Szkół nr 33 w Warszawie.

Zwracał uwagę, że różnica między wzrostem inwestycji w I i w II kwartale wyniosła 1,2 punktu procentowego. - W trzecim kwartale mogą to być inwestycje w wysokości 4-5 procent, a w czwartym jeszcze wyższe, może na poziomie 8-9 procent - mówił.

Stąd, zdaniem Morawieckiego, "dynamika całoroczna może być na poziomie mocnych kilku procent, jak to mówią ekonomiści, wysokiego jednocyfrowego wzrostu" - powiedział.

Ocenił, że w przyszłym roku ten wzrost może się utrzymać, a nawet są szanse na jego wzmocnienie.

Po spadkach inwestycyjnych w roku 2016, w I kwartale 2017 roku zaobserwowano zahamowanie spadku (-0,4 proc.). W II kwartale nastąpił wzrost popytu inwestycyjnego o 0,8 proc.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o III RP

Tagi: inwestycje w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-09-2017

Przedsiębiorca z POLSKICzytam te mrzonki i masakra Panie Ministrze NIC Pan nie zrobił non stop tylko opowieści , jestem przedsiębiorcą i z przykrością stwierdzam, iż z … Czytaj całość

28-09-2017

SmutnyJedyny efekt działaności tego Pana w gospodarce jai zauważyłem to spadek inwestycji w 2016 i totalne zamieszanie w służbach skarbowych. Jedno i drugie … Czytaj całość

28-09-2017

axIle wam płaci zdrajca i oszust Morawiecki za tę propagandę? Lansujecie go jak jakiegoś celebrytę, ale odniesiecie skutek odwrotny do zamierzonego. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)