Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys polityczny w Polsce. Inwestorzy nie dali się wystraszyć

Konflikt polityczny wokół Sądu Najwyższego nie uderzył w znaczący sposób w nastroje inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ WAWOK/REPORTER)

Spór o Sąd Najwyższy nie wywołał wstrząsu na polskim rynku. Również zachodni analitycy są dalecy od czarnowidztwa - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Konflikt polityczny wokół Sądu Najwyższego nie uderzył w znaczący sposób w nastroje inwestorów. Indeks WIG20 lekko zyskiwał podczas środowej sesji, podobnie jak większość indeksów giełdowych z Europy. Złoty słabł wobec dolara, ale była to stosunkowo niewielka deprecjacja.

W środę po południu za 1 dolara płacono 3,65 zł, czyli tyle co w poniedziałek rano i o 14 proc. mniej niż na koniec 2016 r. Rentowność polskich obligacji dziesięcioletnich umiarkowanie wzrosła, sięgając 3,3 proc., czyli podobnego poziom jak w poniedziałek - pisze "Rzeczpospolita".

Polski kryzys jest niemal nieobecny w raportach analitycznych zachodnich instytucji finansowych, a większość analityków wypowiada się o nim powściągliwie.

Wyjątkiem były wypowiedzi Felixa Winnekensa, analityka Standard and Poor's dla "Dziennika Gazety Prawnej" i agencji Bloomberg, o tym, ze zmiany w sądownictwie mogą w długim terminie zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu oraz inwestycjom w Polsce. Ogólnie nie widać jednak dużego zaniepokojenia sytuacją w Polsce.

Zobacz także: "Mord polskiej demokracji". Opozycja o reformie Sądu Najwyższego

Tagi: inwestycje w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-07-2017

Prawienormalny.Polski kryzys jest niemal nieobecny w raportach analitycznych zachodnich instytucji - do czasu, kiedy Unia zakręci kurek z pieniędzmi (art. 7 … Czytaj całość

20-07-2017

AndreNiestety to tylko kwestia czasu!

20-07-2017

eustachyInwestorzy uciekną? Temu, kto wymyślił tytuł rozum już uciekł. Powinien rzucić się w pogoń!

Rozwiń komentarze (7)