Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Kryzys polityczny w Polsce. Inwestorzy nie dali się wystraszyć

7
Podziel się:

Konflikt polityczny wokół Sądu Najwyższego nie uderzył w znaczący sposób w nastroje inwestorów.

Kryzys polityczny w Polsce. Inwestorzy nie dali się wystraszyć
(ANDRZEJ WAWOK/REPORTER)

Spór o Sąd Najwyższy nie wywołał wstrząsu na polskim rynku. Również zachodni analitycy są dalecy od czarnowidztwa - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Konflikt polityczny wokół Sądu Najwyższego nie uderzył w znaczący sposób w nastroje inwestorów. Indeks WIG20 lekko zyskiwał podczas środowej sesji, podobnie jak większość indeksów giełdowych z Europy. Złoty słabł wobec dolara, ale była to stosunkowo niewielka deprecjacja.

W środę po południu za 1 dolara płacono 3,65 zł, czyli tyle co w poniedziałek rano i o 14 proc. mniej niż na koniec 2016 r. Rentowność polskich obligacji dziesięcioletnich umiarkowanie wzrosła, sięgając 3,3 proc., czyli podobnego poziom jak w poniedziałek - pisze "Rzeczpospolita".

Polski kryzys jest niemal nieobecny w raportach analitycznych zachodnich instytucji finansowych, a większość analityków wypowiada się o nim powściągliwie.

Wyjątkiem były wypowiedzi Felixa Winnekensa, analityka Standard and Poor's dla "Dziennika Gazety Prawnej" i agencji Bloomberg, o tym, ze zmiany w sądownictwie mogą w długim terminie zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu oraz inwestycjom w Polsce. Ogólnie nie widać jednak dużego zaniepokojenia sytuacją w Polsce.

Zobacz także: Zobacz także: "Mord polskiej demokracji". Opozycja o reformie Sądu Najwyższego
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Pełowiec
5 lata temu
Ci inwestorzy to świnie!
Pełowiec
5 lata temu
Ci inwestorzy to świnie!
Karol
5 lata temu
Giełdy w Stanach osiągają szczyt za szczytem a WIG pełznie. Jak jest tak super i neutralnie to dlaczego u nas też nie ma rekordów? I co się wydarzy jak giełdy w USA się zwalą???
ludzie jako m...
5 lata temu
W kryzysie obywatele żyją od 70 lat. Większość już nie rozumie normalności.:))) Przypomnę surowy wyrok dla obywatela, który walnął młotkiem w łeb lejącego mu nocą benzynę do piwnicy by spalić mu dom i rodzinę.
Andre
5 lata temu
Niestety to tylko kwestia czasu!