Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Irak: Zwłoki 150 przeciwników Państwa Islamskiego w zbiorowym grobie

0
Podziel się:

Grób znaleziono w mieście Ramadi, stolicy prowincji Anbar na zachodzie Iraku.

Irak: Zwłoki 150 przeciwników Państwa Islamskiego w zbiorowym grobie
(PAP/EPA)
bECwXKEl

Zwłoki 150 Irakijczyków z sunnickiego plemienia, które walczy z Państwem Islamskim (IS), znaleziono w mieście Ramadi, stolicy prowincji Anbar na zachodzie Iraku - poinformowali przedstawiciele irackich sił bezpieczeństwa.

Według tych źródeł dżihadyści z IS zabrali ich do Ramadi z okolicznych wsi w nocy ze środy na czwartek, zabili i zakopali zwłoki.

W środę dżihadyści rozstrzelali na głównej ulicy miasta Hit na zachód od Bagdadu 30 sunnitów, których oskarżyli o apostazję.

bECwXKEn

Irak jest pogrążony w największym kryzysie od czasu, gdy w 2011 roku wycofały się stamtąd wojska amerykańskie. Sunniccy radykałowie z Państwem Islamskim na czele opanowali jedną trzecią kraju. Armia iracka okazała się bezradna wobec rozpoczętej latem tego roku ofensywy dżihadystów, którzy kontrolują obecnie kluczowe miasta na północy kraju.

Na opanowanych obszarach Iraku i Syrii dżihadyści proklamowali kalifat. Celem ich ataków są także chrześcijanie i inne mniejszości religijne.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwa zamachy. Kilkadziesiąt osób nie żyje W mieście Dżurf al-Sakhr koło Bagdadu zginęło co najmniej 27 osób, a w centrum irackiej stolicy - według różnych źródeł - 10 lub 15.
Państwo Islamskie zdobyło trzy samoloty Iraccy lotnicy, którzy przyłączyli się do Państwa Islamskiego, szkolą jego członków w pilotowaniu trzech zdobycznych myśliwców odrzutowych -
bECwXKEO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)