Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael dał zgodę na budowę 2700 mieszkań dla Palestyńczyków

0
Podziel się:

To największy wydany przez izraelskie władze pakiet" pozwoleń budowlanych od dziesięcioleci.

Izrael dał zgodę na budowę 2700 mieszkań dla Palestyńczyków
(AP/Fotolink/East News)
bEEqKOZN

Izrael dał zgodę na budowę w Jerozolimie 2700 mieszkań dla Palestyńczyków. Jest to największy wydany przez izraelskie władze od 1967 pakiet pozwoleń budowlanych dla palestyńskich mieszkańców Jerozolimy, którzy mieszkają głównie we wschodniej części miasta.

Jak poinformował dziennik Haarec, dwa i pół tysiąca mieszkań, które zostaną zbudowane na podstawie pozwoleń budowlanych wydanych przez Komisję Urbanistyczną Jerozolimy, powstanie na terenie osiedla Jabel Mukaber, w południowo-wschodniej części miasta.

Według architekta Sennana Abdelkadera, który kierował opracowaniem projektu budowy, prawicowi aktywiści ponownie - tym razem jednak bezskutecznie - próbowali storpedować wydanie zezwolenia na budowę mieszkań dla Palestyńczyków, co im się udawało przez ostatnie cztery lata.

bEEqKOZP

Haarec informuje, że zagospodarowanie palestyńskiego osiedla obejmuje m.in. założenie parków i budowę szkół, których brakuje we wschodniej Jerozolimie.

Burmistrz Jerozolimy Nir Barakat, który próbował doprowadzić do zatwierdzenia planu budowy osiedla palestyńskiego w czasie swej poprzedniej kadencji uważa, że wydana obecnie zgoda stanowi ważny krok w kierunku polepszenia warunków życia palestyńskich mieszkańców Wschodniej Jerozolimy.

Jabel Mukaber, którą otaczają trzy żydowskie dzielnice, usytuowana jest na obszarze miejskim zaanektowanym przez Izraelczyków przeszło trzydzieści lat temu.

Wspólnota międzynarodowa aneksji tej nie uznała ani w aspekcie prawnym, ani też politycznym.

bEEqKOZV
Czytaj więcej w Money.pl
To pozwoli Palestynie bronić się przez Izraelem Czy haski trybunał będzie w stanie pociągnąć Izrael do odpowiedzialności za rzekome zbrodnie wojenne?
Izrael będzie inwestował w Azji. Dołącza do AIIB Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) ma zostać utworzony do końca roku. Jego siedziba będzie się znajdowała w Pekinie.
Były premier Izraela ponownie winny korupcji Olmert został uznany za winnego przyjmowania łapówek od biznesmena z USA; wymiar kary ma być ogłoszony w maju.
bEEqKPaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)