Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael mówi o kryzysie w stosunkach z USA

0
Podziel się:

Minister finansów Izraela Jair Lapid oświadczył, że jest to kryzys, który wymaga rozwiązania.

Minister finansów Izraela Jair Lapid
Minister finansów Izraela Jair Lapid (TheCuriousGnome/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

Minister finansów Izraela Jair Lapid oświadczył, że w stosunkach jego kraju ze Stanami Zjednoczonymi zaistniał kryzys, który wymaga rozwiązania.

Wypowiedź tę złożył w dzień po poinformowaniu przez władze USA, że odmówiły one postawionemu przez ministra obrony Izraela Mosze Jaalona żądaniu odbycia spotkań z kilkoma wyższymi przedstawicielami administracji prezydenta Baracka Obamy.

Biały Dom i Departament Stanu nie wyraziły zgody na izraelską propozycję, by w trakcie pięciodniowej wizyty w USA Jaalon został przyjęty przez wiceprezydenta Joe Bidena, doradczynię do spraw bezpieczeństwa narodowego Susan Rice i sekretarza stanu Johna Kerry'ego.

Była to reakcja na negatywne komentarze Jaalona na temat prowadzonej przez Kerry'ego mediacji w konflikcie bliskowschodnim oraz negocjacji nuklearnych z Iranem.

Jak zaznaczył Lapid, _ zaistniał kryzys (w stosunkach) z USA _, a dwustronne relacje _ należy układać w duchu szacunku i odpowiedzialności _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/m279728.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usa;deklaruja;wspolprace;z;nowym;rzadem;palestynskim,118,0,1556086.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA nie uznają rządu palestyńskiego, ale... -_ Zamierzamy obserwować ten rząd bardzo uważnie, jak mówiliśmy od samego początku _- przekonywał John Kerry.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m8293.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palestynczycy;nie;wierza;w;powodzenie;rozmow;pokojowych,205,0,1524429.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Palestyńczycy nie wierzą już w pokój 63,1 proc. Palestyńczyków nie wierzy, by istniały szanse na pokojowe rozwiązanie konfliktu z Izraelem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/m301300.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/obama;z;abbasem;rozmawiaja;o;pokoju;na;bliskim;wschodzie,250,0,1497850.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama rozmawia z Abbasem o pokoju Ma to pomóc w przełamaniu impasu w rokowaniach pokojowych z Izraelem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m99706.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/stosunki;usa-izrael;krytykuja;stany;za;postawe;w;sprawie;palestyny,208,0,1470672.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Izrael krytykuje stanowisko USA. Nie chcą, by... Izraelski minister ds. strategicznych i służb specjalnych Juwal Szteinic oskarżył w niedzielę amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry o wywieranie presji na Tel Awiw ws. negocjacji pokojowych z Palestyńczykami.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)