Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartosz Wawryszuk
|

Błyskawiczna kariera byłego posła PiS. Po niecałym miesiącu już p.o. prezesa Energi

228
Podziel się:

Jacek Kościelniak jest od dłuższego czasu związany z Prawem i Sprawiedliwością. Przez niespełna rok był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdy premierem był Jarosław Kaczyński.

Błyskawiczna kariera byłego posła PiS. Po niecałym miesiącu już p.o. prezesa Energi
(TRICOLORS/East News)

Jacek Kościelniak, były poseł PiS, a od 30 grudnia członek rady nadzorczej spółki Energa, został we wtorek pełniącym obowiązki prezesa tej spółki. Stało się tak po odwołaniu prezesa i dwóch wiceprezesów z dotychczasowego zarządu.

Jacek Kościelniak jest od dłuższego czasu związany z Prawem i Sprawiedliwością. W 2005 roku startował w wyborach parlamentarnych z listy tej partii (wcześniej był pełnomocnikiem powiatowym PiS w Dąbrowie Górniczej). Zdobył wtedy mandat posła w okręgu sosnowieckim.

Potem, w 2007 r., przez niespełna rok był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdy premierem był Jarosław Kaczyński. Pełnił wtedy funkcję zastępcy szefa KPRM ds. społeczno-gospodarczych.

W kolejnych wyborach w 2007 r. nie udało mu się zdobyć mandatu posła. Jednak jeszcze przed końcem działania rządu PiS został powołany na stanowisko wiceprezesa NIK. Wtedy tez formalnie wystąpił z PiS. W kierownictwie NIK pracował do sierpnia 2011 r.

Wtorkowa zmiana w zarządzie Energi, to kolejny przykład polityki kadrowej PiS. Partii Jarosława Kaczyńskiego wystarczył rok, by znaleźć pracę dla tysiąca znajomych, byłych posłów, doradców, adwokatów lub po prostu członków najbliższej rodziny. Do m.in. zarządów i rad nadzorczych spółek skarbu państwa, urzędów, ministerstw oraz delegatur trafiło ponad dwa razy więcej ludzi niż za rządów PO-PSL. O liście partyjnych nominacji więcej przeczytasz tutaj.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(228)
bin
5 lata temu
Mądrze chłop wygląda, dajcie mu jeszcze ze dwie spółki
Ania
5 lata temu
Bmw
SOLO
5 lata temu
Jarek zapomniałeś o wiernej tobie pielęgniarce Szczypińskiej.Postaraj się ulokować ją w dobrej spółce skarbu państwa ,szkoda marnować takiego talentu.
Karolina
5 lata temu
Podobny do Beny Hila
gdańszczanin
5 lata temu
PIS w swoich szeregach ma ogromne rezerwy kadrowe, wielce utalentowanych kompetentnych i oddanych sprawie a marnują się na stanowiskach np. pielęgniarek, przedszkolanek, salowych, barmanów, toaletowych, szambowych, uliczną awanturnicę – radną Pis-u...... Skandal. Natychmiast powołać na odpowiedzialne stanowisko „wykształconą” i z bogatym doświadczeniem zawodowym Panią Pielęgniarkę z Domu Opieki Społecznej w Wejherowie która ratuje Energię i jest członkiem Rady Nadzorczej. Gwardia PIS-u ma kompetencje do objęcia dobrze płatnych stanowisk Sekretarza Generalnego ONZ, Szefa KE, Premiera, prezesa Lotos, LOT-u, Stadniny Koni, Byków ..... Gwiazdy PIS-u należy wykorzystać i dać dużą kasę, należy im się . Kołakowska i jej rodzina w ramach Dobrej, Dojnej Zmiany jest już ustawiona. BRAWO!!!
...
Następna strona