Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agata Kołodziej
Agata Kołodziej
|

Jagiełło: klient płaci u nas z roku na rok mniej

2
Podziel się:

W 2015 roku zyski PKO BP spadły o 20 proc. r/r. Zysk netto wyniósł 2,61 mld zł. - To najlepszy wynik w sektorze bankowym w Polsce - chwali się Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. To dlatego, że w ubiegłym roku cały sektor zanotował jeszcze większy spadek – o 27 proc.

Jagiełło: klient płaci u nas z roku na rok mniej
(Jacek Waszkiewicz / Reporter)

W 2015 roku zyski PKO BP spadły o 20 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 2,61 mld zł. – To najlepszy wynik w sektorze bankowym w Polsce – chwali się Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. W ubiegłym roku cały sektor zanotował jeszcze większy spadek – o 27 proc.

Jagiełło wyjaśnia, że wpływ na spadek zysku miały gównie zdarzenia jednorazowe. Największy polski bank musiał wpłacić do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego 340 mln zł w związku upadłością banku spółdzielczego w Wołominie. Poniósł też koszt 142 mln zł, które poszły na fundusz wsparcia klientów z kredytami hipotecznymi.

Prezes PKO BP po raz kolejny podkreśla, że bank nie podniósł opłat z powodu wprowadzenia tzw. podatku bankowego. – Klient płaci u nas z roku na rok mniej – twierdzi Jagiełło i na dowód pokazuje, że w 2015 roku wynik z tytułu opłat i prowizji spadł.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
ekonomista
5 lata temu
Nie kłam facet. Wyjechałem do USA i zablokowaliście mi moje prywatne konto konto. Po interwencjach telefonicznych miałem dostęp do konta dopiero w Polsce.
Egon
5 lata temu
Proszę nie kłamać