Notowania

pmi
01.09.2016 10:09

Jak radzi sobie polski przemysł? Są powody do zadowolenia

Indeks PMI, obrazujący sytuację polskiego sektora przemysłowego, w sierpniu wzrósł. Wyniósł 51,5 punktu - wynika z danych firmy Markit. W lipcu wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 50,3 pkt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Odczyt z 1 września jest lepszy niż spodziewali się analitycy.

Według autorów badania, w poprzednim miesiącu "ekspansja gospodarcza polskiego sektora przemysłowego znów nabrała rozpędu, po spowolnieniu odnotowanym na początku trzeciego kwartału". Można to wiązać między innymi ze wzmożonym napływem nowych zamówień.

Głównym czynnikiem wpływającym na ogólną poprawę warunków gospodarczych w przemyśle był wzrost popytu eksportowego - liczba nowych zamówień od klientów zagranicznych zwiększyła się w najszybszym tempie od 5 miesięcy, po spadku w lipcu.

Zwiększa się zatrudnienie w tym sektorze. Z danych Markit wynika poza tym, że obecny okres pozytywnych odczytów w tej branży wydłużył się do 23 miesięcy.

Wartość indeksu PMI powyżej 50 punktów świadczy o dobrej koniunkturze w gospodarce, natomiast jeżeli wskaźnik ten jest poniżej oznacza to, że zmiany są negatywne. Wskazanie poniżej 40 pkt. oznacza kryzys.

Tagi: pmi, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-09-2016

QWERTJaki polski przemysł? Cholerne media dezinformacyjne!!

Rozwiń komentarze (1)