Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

"Kompletne bzdury". Jaki ostro dementuje doniesienia mediów

123
Podziel się:

DGP napisała dziś kompletne bzdury - napisał na twitterze przewodniczący komisji reprywatyzacyjnej Patryk Jaki. Dziennik Gazeta Prawna opisała we wtorek projekt ustawy zakładającej, że mieszkańcy budynków, stojących na reprywatyzowanych nielegalnie gruntach, straca możliwość obrony swoich praw w sądzie.

Patryk Jaki przewodniczy pracom Komisji Weryfikacyjnej
Patryk Jaki przewodniczy pracom Komisji Weryfikacyjnej (Adam Stępień/ Agencja Gazeta)

"DGP napisał dziś kompletne bzdury" - napisał na twitterze przewodniczący komisji reprywatyzacyjnej Patryk Jaki. Tak skomentował artykuł opisujący projekt ustawy zakładającej, że mieszkańcy budynków, stojących na reprywatyzowanych nielegalnie gruntach, stracą możliwość obrony swoich praw w sądzie.

Według dziennika projekt pozwala na to, by po decyzji komisji od razu zmieniać zapisy w księdze wieczystej, na przykład wykreślając właściciela. Możliwość obrony praw mieszkańców miałaby zostać zlikwidowana.

Te doniesienia zdementował przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki. "DGP napisał dziś kompletne bzdury. O opisany wpis do KW komisja będzie mogła wnioskować tylko kiedy nie będzie nieodwracalnych(!) skutków prawnych bądź zła wiara"- napisał na twitterze.

"Proszę inne media, aby nie powielały tych głupot" - dodał.

Dziennik przytacza też niepochlebne opinie ekspertów o projekcie. - To legislacyjny horror. Projektodawca chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, co chce uchwalić - mówi "DGP" prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Suchej nitki na projekcie nowelizacji nie zostawia także Prokuratoria Generalna. "Osoby trzecie zostaną pozbawione jakiejkolwiek ochrony prawnej w zakresie prawa własności, co w rzeczywistości będzie stanowiło ich wywłaszczenie. (...) Z dnia na dzień rodziny, które kupiły lokale mieszkalne na kredyt od osób trzecich (które z kolei nabyły je od osób, których dotyczyła uchylona decyzja reprywatyzacyjna), zostaną na podstawie tego przepisu pozbawione ich własności" - twierdzi przytaczany przez "DGP" prof. Leszek Bosek, szef PG.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(123)
zgroza
7 lat temu
No to co teraz będzie z ojcem narodu LECHEM, wszak to on wydał decyzje o zwrocie tej kamienicy, złodziejowi , jak twierdzi jaki, czy w związku z tym, powinien spoczywać, na WAWELU ??? to, może skończą się dzięki PRAWDZIE jakiego "pielgrzymki każdego 18 na WAWEL,, a kasa przyda się na zbożny cel , służba zdrowia, jest w opłakanym stanie
zgroza
7 lat temu
Tak to prawda, w dresie mu do twarzy, tej twarzy, biedak myśli,ze jak się przebierze, to coś mu to pomoże, niestety błąd panie jaki, i nic panu nie pomoże, nawet jakby zaczął pan chodzić w garsonkach z brochą w klapie i na szpilkach
zgroza
7 lat temu
byle jaki, byle politolog, obnaża poziom obecnie panującego PRAWA w Polsce, wtyd
zz
7 lat temu
nieuk prawniczy tworzy prawo normalny cyrk
j68g
7 lat temu
Panie Boże odpuść!!!!!!!!!!!! byle jakiemu!
...
Następna strona