Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Piechociński jedzie do Abu Zabi. Będzie promował polską gospodarkę

0
Podziel się:

Wicepremier Janusz Piechociński jedzie do Abu Zabi promować polską gospodarkę i zapewnia, że nasze produkty są tam dobrze znane.

Janusz Piechociński jedzie do Abu Zabi. Będzie promował polską gospodarkę
(Money.pl)

Janusz Piechociński rozpoczyna wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wicepremier i minister gospodarki weźmie udział w posiedzeniu polsko-emirackiej komisji międzyrządowej, będzie też promował polską gospodarkę.

Janusz Piechociński podkreśla, że rodzime produkty są już w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dobrze znane. Wyjaśnia, że ten kraj jest drugim pod względem ekonomicznym partnerem Polski w świecie arabskim. Minister gospodarki dodaje, że początkowo do ZEA eksportowana była głównie żywność, ale teraz rodzimi przedsiębiorcy sprzedają tam niemal wszystko.

Wicepremier zapowiada, że będzie się starał przyciągnąć emiracki kapitał i zwiększyć eksport do tego bliskowschodniego kraju. Dodaje, że wciąż mamy dużo do zaoferowania, w tym usługi, meble, jachty, odzież i autobusy.

Pierwszym etapem podróży będzie wizyta w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Abu Zabi, Janusz Piechociński weźmie między innymi udział w polsko-emirackim forum gospodarczym. Podczas drugiej części podróży, w Dubaju, minister gospodarki i towarzyszący mu polscy biznesmeni spotkają się z członkami tamtejszej izby przemysłowo-handlowej.

Wicepremier wróci do Warszawy w czwartek wieczorem.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)