Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Jedno okienko" dla zagranicznych firm? Nowy pomysł Morawieckiego

45
Podziel się:

- Chodzi o to, by inwestor nie musiał być odsyłany z pokoju do pokoju, my chcemy być tym kontaktem w zakresie projektów inwestycyjnych, by jak najłatwiej było robić biznes w Polsce - wyjaśniał Morawiecki.

"Jedno okienko" dla zagranicznych firm? Nowy pomysł Morawieckiego
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bFfXBzkl

Resort rozwoju chce stworzyć "jedno okienko" dla zagranicznych inwestorów, pragnących zaangażować się w proces innowacyjny w polskiej gospodarce - zapowiada wicepremier Mateusz Morawiecki.

Podczas piątkowego podpisania umowy z Grupą Azoty wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki pytany był m.in. o efekty swojej czwartkowej wizyty w Londynie.

Podkreślał, że wizyta była udana, bo rozmawiał z przedstawicielami wielu firm, z których niektórzy zadeklarowali, że byliby skłonni część swoich central "rozwijać w Polsce". Miałoby to dotyczyć takich elementów, jak zarządzanie danymi, zarządzanie projektami informatycznymi, zarządzanie ryzykiem czy zarządzanie kadrami.

bFfXBzkn

- Z dwiema firmami rozmawiałem, które zadeklarowały zwiększenie zatrudnienia inżynierów w Polsce - zaznaczył wicepremier.

- Pokazaliśmy, jakie mamy procedury, jak chcemy przyciągać inwestorów, zwiększać ich zdolność do obsługi biznesu na całym świecie i ułatwiać procedury administracyjne - dodał.

Jedną z tych ułatwień dla inwestorów, którzy chcieliby się zaangażować np. w proces innowacyjny w Polsce, ma być procedura "jednego okienka dla inwestora".

bFfXBzkt

- Chodzi o to, by inwestor nie musiał być odsyłany z pokoju do pokoju, my chcemy być tym kontaktem w zakresie projektów inwestycyjnych, by jak najłatwiej było robić biznes w Polsce - wyjaśniał Morawiecki.

Wicepremier przebywał w Londynie w czwartek. Spotkał się m.in. z ministrem ds. handlu międzynarodowego Liamem Foxem i przedstawicielami inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swoich operacji w Polsce.

bFfXBzkO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(45)
jajan
5 lata temu
rozdwojenie jazni czy co.z jednej strony zwalcza obcy kapitał,a z drugiej otwiera okienka i może będzie pasł ulgami.
Natura
5 lata temu
Powiedzcie mi, który poważny inwestor zdecyduje się zainwestować w Polsce widząc poczynania władz i słysząc od wszystkich analityków światowych, że za mniej niż cztery lata wszystko się zmieni, a on sam może być uznany za przestępce.
sdrhgdfhhdf
5 lata temu
Brawo! Wiecej uproszczen podatkowych dla wszystkich w Polsce tez sie przyda. Nareszcie cos jest robione w celu kreacji miejsc pracy i przedsiembiorczosci.
bFfXBzkP
aaaa
5 lata temu
tak z ciekawosci, czy ktos jest w stanie wymienic JEDNA, ktora zrobil morawiecki???? z piechocinskiego mialem ubaw jak sie chwalil handlem telefonami a pozniej weszla na to skarbowka, ale ten to jest dzien a noc. Dyzma moglby sie od niego uczyc, piar w czystej postaci. Nawet nie trzeba byc przeciwnikiem pis zeby patrzec na to jak na fantastyke. Dodatkowo pan morawiecki silnie krytykuje po za rzeczy, ktore sam doradzal co jest juz klasa sama w sobie.
em231
5 lata temu
zniszczyc wszystko co polskie i wprowadzac zagraniczne nastepny w rzadzie nie myslacy ,dostal juz lapowe ,dla mnie ten pan nie ma pomyslu no wlasnie wyjechal i proponowal on czy inni ,odbudowac nasze przemysly panie Morawiecki i walczyc o export ludzie beda mieli prace
...
Następna strona