Notowania

Jeff Bezos ma majątek wart 100 miliardów dolarów. Wcześniej udało się to tylko Gatesowi

Szał zakupowy podczas Black Friday uczynił z szefa Amazona drugiego w historii biznesmena, którego majątek został wyceniony na ponad 100 miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)
Jeff Bezos - człowiek z majątkiem wartym ponad 100 mld dol.

Wszystko za sprawą wzrostu wartości akcji Amazona, które w piątek poszły w górę o ponad dwa procent - podaje Bloomberg. Akcje wystrzeliły, bo i sprzedaż tego sklepu internetowego znacznie się zwiększyła (o 18 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem). Wartość akcji Bezosa - który jest największym udziałowcem w Amazonie - wzrosła w ten jeden dzień o 2,3 mld dolarów.

Tym samym teraz szef Amazona może się pochwalić - oprócz tytułu najbogatszego człowieka na świecie - fortuną wycenianą przez Bloomberga na 100,3 mld dolarów.

Zobacz też, kto ma największe oszczędności:

Przekroczenie magicznej granicy stu miliardów udało się do tej pory tylko raz. W 1999 roku dokonał tego Bill Gates dzięki rosnącej wtedy "bańki internetowej", kiedy to inwestorzy pokładali w firmach związanych z IT gigantyczne nadzieje.

Dziś Gates może pochwalić się nieco mniejszym majątkiem, wycenianym na niecałe 90 mld dol. Na liście najbogatszych jest drugi po Bezosie.

Ten rok zdecydowanie należy do szefa Amazona. Tylko od stycznia wartość jego majątku powiększyła się bowiem aż o 32 mld dol.

Tagi: jeff bezos, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-11-2017

FiroCiekawe ile z tych pieniedzy zarobil uczciwie? Mniemam przypuszczac ze maly promil tego

25-11-2017

bolekpejsy umia robic kase nie pracujac, to jest ich specjalnosc, lichwa, handel, uczciwosc zero, realna praca zero.....

25-11-2017

internautkaAmazon zatrudnia niewolnikow a sam zostaje miliarderem proste..zgrozaaa!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (22)