Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krzysztof kwiatkowski
23.06.2016 20:07

Jest wniosek o uchylenie immunitetu prezesa NIK. Prokuratura chce przedstawić mu zarzuty

Prokuratorzy z Katowic chcą przedstawić szefowi Izby zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nik.gov.pl)

Prokuratura Krajowa skierowała do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Wniosek został skierowany do Sejmu w czwartek - poinformowała Bialik w "Wiadomościach" TVP.

Prokuratorzy z Katowic chcą przedstawić szefowi Izby zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK. To już druga próba uchylenia immunitetu Kwiatkowskiemu. W sprawie pierwszego wniosku Sejm poprzedniej kadencji nie zajął stanowiska.

Jak poinformowała prokurator Bialik, przesłanie wniosku katowickich prokuratorów poprzedziła analiza dokonana przez zastępcę prokuratora generalnego Marka Pasionka. Sam wniosek podpisał Mieczysław Śledź - dyrektor Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Prokuratura chce Kwiatkowskiemu przedstawić cztery zarzuty związane z organizacją i wpływem na przebieg konkursów na dyrektorów delegatur Izby w Rzeszowie i Łodzi oraz wicedyrektora departamentu środowiska w centrali NIK. Zdaniem prokuratury prezes NIK miał manipulować przebiegiem konkursów na te stanowiska.

- Choć z formalnego punktu widzenia to nowy wniosek, to jednak pod względem prawnym nie różni się od poprzedniego - nie zostały w nim opisane żadne nowe okoliczności - powiedziała prokurator Bialik.

Tagi: krzysztof kwiatkowski, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-06-2016

DemokrataProkuratura? Jaka? Kryminalisty Ziobro? Kryminalisty Kamińskiego? Te "stwory" (bo to nie ludzie) powinni siedzieć w więzieniu!!!!! Pozdrawiam … Czytaj całość

23-06-2016

OldwitA Antosia kiedy pozbawia immobiliserA, żeby wyjaśnić kontakty z akwizytorami ŁORMO i CHGB?! Jak wszyscy to wszyscy, Antos też!!

23-06-2016

mortyrTo skandal. Przecież wyjaśnił że tylko tak sobie rozmawiał z Burym o ustawianiu konkursów. A że wygrali ci, o których rozmawiał to żaden dowód :-).

Rozwiń komentarze (11)