Notowania

JP Morgan w Polsce. Pracę znajdzie kilka tysięcy osób

To już pewne. JP Morgan - największy pod względem wartości bank na świecie otworzy swoją siedzibę w Polsce. Na dobre posady może liczyć kilka tysięcy osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
W JP Morgan w Polsce zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób

To już pewne. JP Morgan - największy pod względem wartości bank na świecie otworzy swoją siedzibę w Polsce. Na dobre posady może liczyć kilka tysięcy osób.

Bank JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce - potwierdził w radiowej Trójce wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. W ciągu najbliższych lat powstanie wiele atrakcyjnych miejsc pracy.

Mateusz Morawiecki o PKB

- Mogę potwierdzić, że rzeczywiście tak jest. My te rozmowy żmudne, trudne, prowadzimy od wielu miesięcy, ale tak, ta klamka już zapadła i rzeczywiście największy bank świata - bo tak jest, to jest kapitalizacja 330 miliardów dolarów - największy pod względem wartości bank świata, jeden z najbardziej dynamicznych, rzeczywiście utworzy swoją siedzibę - powiedział Morawiecki.

Kto może liczyć na atrakcyjną posadę? - W ciągu najbliższych paru lat będzie tutaj już pracowało kilka tysięcy nowych osób z kompetencjami takimi jak zarządzanie danymi, zarządzanie ryzykiem kredytowym, łańcuchami dostaw, czyli kompetencje matematyczne, statystyczne, ale też w dużym stopniu inżynierskie i zarządcze - dodał wicepremier.

Jak dodał, jest bardzo zadowolony z dopięcia transakcji.

- To mnie bardzo cieszy, bo to są lepiej płatne miejsca pracy i rzeczywiście jest to ogromny sukces, bo to trochę taki Mercedes w sektorze usług - mówił Morawiecki.

Tagi: jp morgan, morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2017

januszPanie premierze Morawiecki ! Robi pan z gęby trąbę. Przecież zapowiadał pan, że będą polskie inwestycje, że będzie repolonizacja banków, a tu … Czytaj całość

23-09-2017

JacekJeżeli Tusk był Polakiem w co wątpie to wolę Morawieckiego...

22-09-2017

DAJJALJP MORGAN TO ŻYDZI ! PRZYKRO MI POLACY , ALE WYBRALIŚCIE ŻYDÓW BY WAMI RZĄDZILI A ONI DLA DOBRA POLSKI BĘDĄ WPUSZCZAĆ SWOICH CZYLI ŻYDÓW !

Rozwiń komentarze (50)