Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

JP Morgan w Polsce. Pracę znajdzie kilka tysięcy osób

50
Podziel się:

To już pewne. JP Morgan - największy pod względem wartości bank na świecie otworzy swoją siedzibę w Polsce. Na dobre posady może liczyć kilka tysięcy osób.

W JP Morgan w Polsce zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób
W JP Morgan w Polsce zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób (REUTERS)

To już pewne. JP Morgan - największy pod względem wartości bank na świecie otworzy swoją siedzibę w Polsce. Na dobre posady może liczyć kilka tysięcy osób.

Bank JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce - potwierdził w radiowej Trójce wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. W ciągu najbliższych lat powstanie wiele atrakcyjnych miejsc pracy.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o PKB

- Mogę potwierdzić, że rzeczywiście tak jest. My te rozmowy żmudne, trudne, prowadzimy od wielu miesięcy, ale tak, ta klamka już zapadła i rzeczywiście największy bank świata - bo tak jest, to jest kapitalizacja 330 miliardów dolarów - największy pod względem wartości bank świata, jeden z najbardziej dynamicznych, rzeczywiście utworzy swoją siedzibę - powiedział Morawiecki.

Kto może liczyć na atrakcyjną posadę? - W ciągu najbliższych paru lat będzie tutaj już pracowało kilka tysięcy nowych osób z kompetencjami takimi jak zarządzanie danymi, zarządzanie ryzykiem kredytowym, łańcuchami dostaw, czyli kompetencje matematyczne, statystyczne, ale też w dużym stopniu inżynierskie i zarządcze - dodał wicepremier.

Jak dodał, jest bardzo zadowolony z dopięcia transakcji.

- To mnie bardzo cieszy, bo to są lepiej płatne miejsca pracy i rzeczywiście jest to ogromny sukces, bo to trochę taki Mercedes w sektorze usług - mówił Morawiecki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(50)
porta
5 lata temu
Tragedia. Bank masonow w Polsce ! No to juz mozemy sie pozegnac z wolna Polska !! Morawiecki wlasnie sprzedal Polske :(((((((
Obieżyświat
5 lata temu
Bardzo zabawna sprawa JP Morgan ma we Warszawie swój oddział, i wpisując w Google JP Morgan Warszawa kontakt mamy podany numer telefonu a, jak się zadzwoni na ten numer, to sygnał ciągle jest, ale co z tego, jeśli nikt nie odbiera. A podobno szukają pracowników ciekawe gdzie wysyłać swoje CV do tej firmy, bo nie można znaleźć nawet adresu mailowego. Jeżeli tak ma wyglądać profesjonalizm w wykonaniu JP Morgan, to widać w jakim poważaniu mają Polskę i Polaków!!!
Birkart von G...
5 lata temu
Hi Hi to przekracza już wszelkie granice śmieszność naprawdę uważacie polaków za stetryczałych intelektualnie i pozbawionych rozumu ludzi ta firma to pewne kłopoty i problemy w jednym.
SONIA
5 lata temu
No to mamy dzięki nim zapewniony kryzys jakiego tu nie widzieli najstarsi górale - A Ile tysięcy straci pracę przez tych palan...ów ?! policzył to ktoś ??? !!!
Krystyna
5 lata temu
Pamiętacie światowy kryzys ekonomiczny z przed kilku laty? To właśnie JP Morgan za niego odpowiada. Oj głupi ten morawiecki, policzył biurka a czy policzył ile strat narobi w Polsce?
...
Następna strona