Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
JP Morgan chce przenieść część działalności. Celuje w Warszawę

JP Morgan chce przenieść część działalności. Celuje w Warszawę

Fot. REUTERS

JP Morgan chce przenieść część swojej działalności z londyńskiego City, a duże centrum wspierające działalność banku w Europie i Azji miałoby powstać w Warszawie - donosi Reuters, powołując się na anonimowe źródła.

Rozmowy mają być - według anonimowych źródeł - dość zaawansowane. Przedstawiciele banku byli w Warszawie w zeszłym miesiącu, mają mieć też na oku biurowiec, w którym miałoby powstać największe tego typu centrum w Polsce.

- JP Morgan chce zatrudnić 2,5 tysiąca osób, a tylko Warszawa ma wystarczająco pojemny rynek pracy - mówi źródło zbliżone do sprawy.

Poza Warszawą bank ma też interesować się Wrocławiem i Budapesztem, ale prawdopodobnie wybór padnie na nasz kraj. Ostateczne umowy jednak nie zostały jeszcze podpisane, a sam bank nie komentuje doniesień agencji.

Plany JP Morgan związane są z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Informacje, że banki i inne instytucje finansowe będą wyprowadzać się z londyńskiego centrum finansowego pojawiły się niemal nazajutrz po referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o Brexicie.

Jak zauważa Reuters, Goldman Sachs już zatrudnia w Warszawie 300 osób i szuka 200 kolejnych. Dużym pracodawcą w Warszawie i Wrocławiu jest Credit Suisse, część działalności w naszym kraju ulokował też UBS.

Jeśli dojdzie do finalizacji planów JP Morgan, to pierwsi pracownicy mają być zatrudnieni jeszcze w tym roku.

Czytaj także
Polecane galerie
leo
2017-06-21 18:23
To będzie wielka repolonizacja na miarę Dyzmy.
pop
2017-06-20 12:28
kolejna pijawka ściąga do polski, tu chce krew spijać....
Ygrek
2017-05-13 14:12

Poza Warszawą bank ma też interesować się Wrocławiem i Budapesztem, ale prawdopodobnie wybór padnie na nasz kraj

to Wrocław nie jest już w Polsce?
Pokaż wszystkie komentarze (10)