Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
JSW wybiera prezesa. Można już wysyłać zgłoszenia

JSW wybiera prezesa. Można już wysyłać zgłoszenia

Górnicy z JSW czekają kto zostanie ich nowym prezesem. Postępowanie kwalifikacyjne wkrótce się zacznie Fot. Beata Zawrzel/REPORTER
Górnicy z JSW czekają kto zostanie ich nowym prezesem. Postępowanie kwalifikacyjne wkrótce się zacznie

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Zgłoszenia trzeba nadsyłać do 15 listopada. Jest o co walczyć. Na tym stanowisku wypłacane jest 62 tys. zł brutto miesięcznie.

W marcu rada nadzorcza JSW odwołała z funkcji prezesa Tomasza Gawlika. Wtedy oddelegowano do czasowego pełnienia tej funkcji Daniela Ozona, członka rady nadzorczej. Miał on sprawować swój nowy urząd nie dłużej niż do 6 czerwca 2017 r. W czerwcu termin ten przedłużono do początku września. A we wrześniu - do 8 grudnia.

Jego rządy potrwają w spółce tylko do czasu aż wybrany będzie nowy prezes. Chyba, że on sam nim zostanie. Ma teraz okazję by wysłać swoją kandydaturę. Ogłoszono otwarcie postępowania kwalifikacyjnego.

"Otwarcie zgłoszeń nastąpi w dniu 16.11.2017 r. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi wymogi określone w ogłoszeniu odbędą się w siedzibie spółki w dniu 29.11.2017 r. i ewentualnie w dniach następnych w zależności od liczby zgłoszeń" - napisano w ogłoszeniu.

Na co może liczyć taki prezes? Na 62 tys. zł brutto miesięcznie w kontrakcie menadżerskim. Tyle zarabiał Tomasz Gawlik zanim go odwołano.

Plan wicepremiera: Elektrociepłownie atomowe w kilku miastach Polski


W sierpniu rada nadzorcza JSW wszczęła też nowe postępowanie w celu wybrania prezesa i wiceprezesa ds. technicznych.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

górnictwo, hutnictwo, wybór prezesa, jsw
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
kopacz w ogrodku
2017-11-03 11:36
A bez tej HIENY to JSW nie bedzie egzystowac ?
Górnik
2017-10-21 13:10
Za co tyle kasy? Najpierw nie pokarze że coś umie ,potem kasa a nie na odwrót. Posiedzi sobie na stołku ze trzy lata nic nie robiąc albo robiąc dobre wrażenie i go odwołają. Najpierw praca potem do kasy.
Władek
2017-10-19 20:48
Antek zobacz dobra fucha dla twojego ,,misia"
Pokaż wszystkie komentarze (12)