Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Juncker proponuje Rosji zacieśnienie współpracy handlowej

0
Podziel się

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker napisał list do prezydenta Rosji Władimira Putina, sugerując bliższe kontakty handlowe między UE a Euroazjatycką Unią Gospodarczą, w której czołową rolę odgrywa Rosja - podał Reuters.

Juncker proponuje Rosji zacieśnienie współpracy handlowej
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)
bEgPdQOJ

Juncker wiąże zacieśnianie współpracy z postępami we wdrażaniu zawieszenia broni na wschodniej Ukrainie - dodaje Reuters, który dotarł do listu.

W liście podkreślona jest waga, jaką szef KE przywiązuje do dobrych stosunków między UE a Rosją, "które - ku mojemu żalowi - nie mogły się rozwijać w ciągu minionego roku" - pisze Juncker.

Dodaje, że polecił urzędnikom KE przestudiowanie możliwości zbliżenia UE i Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, w której skład poza Rosją wchodzi Białoruś, Kazachstan, Armenia i Kirgistan.

bEgPdQOL

Szef dyplomacji Litwy Linas Linkeviczius powiedział Reutersowi, że jest zaskoczony treścią tego listu i że nie odzwierciedla on wspólnego punktu widzenia krajów Unii Europejskiej. Nie ma tam wzmianki o sankcjach, jakie UE wprowadziła po zajęciu Krymu przez Rosję i na skutek konfliktu na wschodniej Ukrainie.

Rzecznik KE potwierdził, że po spotkaniu na szczycie G20 w Antalyi w Turcji Juncker wysłał list do Putina, ale jego zdaniem nie ma w tym liście żadnych nowych zobowiązań.

Zobacz także: Zobacz także: Polskie parówki na topie. Szykuje się nowy hit eksportowy
bEgPdQPm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)