Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Bartosz Krzyżaniak
|

Sejm nie zajął się Krzysztofem Jurgielem. Głosowanie nad wotum przełożone

2
Podziel się:

Sejm nie zajmie się w środę wnioskiem PSL o wotum nieufności dla ministra rolnictwa. Debata na najbliższym posiedzeniu.

Sejm nie zajął się Krzysztofem Jurgielem. Głosowanie nad wotum przełożone
(PAP/Paweł Supernak)

Sejm nie zajmie się w środę wnioskiem PSL o wotum nieufności dla ministra rolnictwa. Debata o odwołaniu Krzysztofa Jurgiela na najbliższym posiedzeniu.

Marszałek Marek Kuchciński skreślił ze środowego porządku obrad Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Debata w tej sprawie ma się odbyć na następnym posiedzeniu Sejmu.

Ludowcy złożyli wniosek o wotum nieufności wobec Krzysztofa Jurgiela „w związku z prowadzeniem szkodliwej polityki na polskiej wsi, ukazującej bezczynność – bezradność – beznadziejność ministra”.

Zobacz także: Zobacz też: Krzysztof Jurgiel przyłapany na drzemce podczas obrad.

Ludowcy zarzucają ministrowi m.in. podniesienie wieku emerytalnego dla rolników (z 55 do 60 lat dla kobiet i z 60 do 65 lat dla mężczyzn), ustawę „o sprzedaży ziemi”, która wprowadza obostrzenia w obrocie ziemią, „paraliż agencji płatniczej”, czyli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

PSL nie podoba się także bierność resortu w sprawie otwarcia rynku zbytu na ścianie wschodniej, brak odpowiednich działań w kwestii Afrykańskiego Pomoru Świń i ptasiej grypy, „niedziałający system ubezpieczeń rolnych”.

W uzasadnieniu wniosku znalazły się też kwestie wysokości dopłat bezpośrednich dla rolników, zgada rządu na ratyfikację umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA), zgoda na zwiększenie bezcłowego importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy czy „rozmontowanie” stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Ważna wiedza...
7 lat temu
Jurgiel chce reaktywować PGR-y ?
japa
7 lat temu
To beda te PGR-y czy nie ?