Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Zbudowaliśmy potężny front

0
Podziel się:

Zmiany mogą nastąpić - powiedział w Kielcach prezes PiS Jarosław Kaczyński o porozumieniu liderów prawicowych ugrupowań, którzy stworzyli wspólne listy przed wyborami samorządowymi.

Kaczyński: Zbudowaliśmy potężny front
(Witold Rozbicki/Reporter)
bFgdLOth

_ Zmiany mogą nastąpić _ - powiedział w Kielcach prezes PiS Jarosław Kaczyński o porozumieniu liderów prawicowych ugrupowań, którzy stworzyli wspólne listy przed wyborami samorządowymi.

Kaczyński był specjalnym gościem Świętokrzyskiej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która w poniedziałek wieczorem odbyła się w Kielcach.

Według Kaczyńskiego, w województwie świętokrzyskim ten prawicowy _ front _ jest _ szczególnie mocny _. Oprócz szeregu partii i organizacji jak np. Polska Razem Jarosława Gowina, czy Solidarna Polska należy do niego także Porozumienie Samorządowe prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego, którego PiS poparła w staraniach o reelekcję.

bFgdLOtj

Kaczyński ocenił, że Kielecczyzna potrzebuje zmian. _ A przecież to tradycyjnie polska, mocno polska ziemia, o którą powinniśmy szczególnie dbać _ - nawoływał. Przypomniał, że przed laty politykiem, który szczególnie troszczył się o przyszłość tego województwa był Przemysław Gosiewski, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku.

W opinii prezesa PiS, wiele negatywnych zjawisk gospodarczych na tych terenach bierze początek w upadku przemysłu. _ Upadł przemysł i nie ma w tej chwili żadnego planu by go odbudować, chociaż dzisiaj wiemy, że bez przemysłu nie ma dobrej gospodarki _- podkreślił.

Zwrócił także uwagę na niedostateczną sieć połączeń komunikacyjnych w regionie. _ Wielu mieszkańców tej ziemi nie jest w stanie docierać do Kielc czy innych miast, gdzie trzeba pracować czy uczyć się _ - powiedział. Mówił także o problemie likwidacji szkół.

_ To wszystko co wspólne, co powinno nas jednoczyć i tworzyć wspólnotę jest coraz słabsze, nie możemy się na to godzić _ - mówił Kaczyński, podkreślając, że region potrzebuje _ nowego gospodarza, dobrego, uczciwego i kompetentnego _. Według szefa PiS _ dobra władza może być nie tylko w Kielcach, ale także w urzędzie marszałkowskim _.

bFgdLOtp

Prezes PiS wezwał wszystkich kandydatów do wzmożonej pracy w okresie kampanii wyborczej. _ Tylko wtedy, jeżeli będzie nas stać na ten wielki wspólny wysiłek () tylko wtedy 16 (listopada) wieczorem będziemy mogli powiedzieć: zwyciężyliśmy! _ - podsumował.

Największa sala Centrum Kongresowego Targów Kielce, gdzie odbywała się Świętokrzyska Konwencja PiS wypełniona była po brzegi. Wśród gości znaleźli się m.in. szef Polski Razem Jarosław Gowin, przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, oraz prezydent Kielc Wojciech Lubawski (Porozumienie Samorządowe).

PiS w wyborach do sejmiku w Świętokrzyskiem wystawiło pełne listy w każdym z czterech okręgów - łącznie to 60 kandydatów. Na listach znaleźli się także reprezentanci SP, PR, Solidarności i Prawicy Rzeczypospolitej - w myśl porozumienia liderów ugrupowań - oraz przedstawiciele Porozumienia Samorządowego, sygnowanego nazwiskiem prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego.

Lubawski, który ubiega się o czwartą kadencję szefa samorządu stolicy województwa świętokrzyskiego, startuje m.in. z poparciem PiS. Partia oraz komitet prezydenta wystawiają jednak osobne listy z kandydatami do Rady Miasta Kielce.

bFgdLOtq

Czytaj więcej w Money.pl

bFgdLOtK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)