Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kampania wyborcza. Ewa Kopacz nie ujawnia kosztów wyjazdowych posiedzeń rządu

0
Podziel się:

- Będę wydawać pieniądze na to, żeby być bliżej obywateli i przybliżyć władzę do obywateli - powiedziała premier.

2015.07.28 Wrocław. Posiedzenie rządu na Dolnym Śląsku.
2015.07.28 Wrocław. Posiedzenie rządu na Dolnym Śląsku. (M. Śmiarowski / KPRM)
bECpMnAl

Na wyjazdowe posiedzenie rządu we Wrocławiu dla premier i ministrów specjalnie przywieziono stoły i krzesła - dowiedziało się Radio Wrocław. To, że doszło do takiej sytuacji, potwierdziła rzecznik wojewody dolnośląskiego Marta Libner. Pytania o koszty wyjazdowych posiedzeń rządu Ewa Kopacz odmówiła podania kwot.

Kancelaria premiera spytała wojewodę o to, czy ma odpowiednią liczbę stołów dla około 30 osób. Gdy okazało się, że nie, wzięła sprawy w swoje ręce. Wiadomo, że stoły przywieziono do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a po dalsze szczegóły służby wojewody odsyłają do Centrum Informacyjnego Rządu.

O to, czy meble jeżdżą za rządem z Warszawy, Radio Wrocław zapytało Piotra Przybysza z CIR. Obiecał odpowiedzieć jeszcze wczoraj, ale do tej pory nie ma jego komentarza. Jak udało się ustalić Radiu Wrocław, identyczna sytuacja była tydzień temu podczas wyjazdowego posiedzenia w Łodzi.

bECpMnAn

Wczoraj, podczas konferencji prasowej po wrocławskim posiedzeniu Rady Ministrów, premier Ewa Kopacz była pytana o koszty takich wyjazdów. Nie podała żadnych kwot, natomiast zapewniła, że nie zamierza rezygnować ze spotkań z Polakami.

- Będę wydawać pieniądze na to, żeby być bliżej obywateli i przybliżyć władzę do obywateli - mówiła premier. I dodała, że gdyby nie wyjazdowe posiedzenia, Polacy nie mieliby szansy rozmawiać z premierem czy ministrem, "nawet kiedy temu premierowi chcą nawtykać".

W kuluarach Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu szeptano, że meble przyjechały w nocy. Po zakończeniu posiedzenia zostały spakowane i odwiezione.

Do tej pory poza Wrocławiem wyjazdowe posiedzenia rządu odbywały się w Katowicach i Łodzi.

bECpMnAO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)