Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Kampania wyborcza w USA nie pominie spraw Polski

0
Podziel się:

- Mamy doświadczenie z administracjąi po jednej i po drugiej stronie, a sympatyków w obu partiach - zapewnia ambasador Ryszard Schnepf.

Kampania wyborcza w USA nie pominie spraw Polski
(WP.TV)
bEKiSMEl

Kto będzie lepszym prezydentem Stanów Zjednoczonych? Ryszard Schnepf, ambasador Polski w Waszyngtonie zapewnia w rozmowie z portalem Money.pl, że bez względu na wynik przyszłorocznego wyścigu o Biały Dom, nie musimy obawiać się o przyszłość polskich spraw za Oceanem.

- Z każdą administracją będziemy dobrze pracować. Mamy doświadczenie i po jednej i po drugiej stronie, a sympatyków w obu partiach - zapewnia polski dyplomata. - Polacy mają w Ameryce dobrą opinię, a wszelkie opowieści o tym, jak jesteśmy lekceważeni i źle traktowani to bzdury. Jesteśmy doceniani za fachowość i za to, że jesteśmy mistrzami rozwiązywania trudnych spraw.

bEKiSMEn

Wyścig do Białego Domu, z którego w przyszłym roku po dwóch kadencjach wyprowadzi się Barack Obama powoli nabiera tempa. Najpoważniejszymi kandydatami do prezydenckiego fotela wydają się być przedstawiciele dwóch dobrze znanych w polityce rodzin. Hilary Clinton z Partii Demokratycznej i Jeb Bush, reprezentujący Republikanów już rozpoczęli starania o poparcie swoich kandydatur. Apetyt na miano głowy państwa ma też miliarder Donald Trump, który zapowiedział że będzie się starał o nominację partii republikańskiej.

Czy Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych powinni liczyć na to, że kandydaci będą zabiegać o głosy Polonii? Ambasador Schnepf jest przekonany, że wątki polskie się w programach pojawią.

- Wróci temat wiz, ale mam nadzieję, że będziemy rozwiązywać ten problem wcześniej - mówi Ryszard Schnepf. - Do Senatu trafił właśnie projekt w tej sprawie, zgłoszony przez panią senator Barbarę Mikulski.

_ Tegoroczne Wrocław Global Forum, organizowane od 11 do 13 czerwca obejmowało, tematyką najważniejsze problemy, przed którymi stoi dziś Europa, zarówno w nawiązaniu do kryzysu w strefie euro, jak i konfliktu na Ukrainie, polaryzacji politycznej w Europie oraz zwiększającego się wpływu gospodarek azjatyckich. Więcej informacji w serwisie specjalnym Wrocław Global Forum w Money.pl _.

bEKiSMEt

ZOBACZ POZOSTAŁE CZĘŚCI WYWIADU Z RYSZARDEM SCHNEPFEM:

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/50/m356658.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-podsluchowa-w-po-schetyna-to-nie-beda,102,0,1828198.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Schetyna: To nie będą dla nas łatwe wybory
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/102/m356710.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/garri-kasparow-oskarza-zachod-wasze-sankcje,80,0,1828176.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kasparow: "Wasze sankcje są nic niewarte"
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/58/m356666.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tomasz-siemoniak-liczy-na-wzmocnienie,177,0,1827761.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) NATO wzmocni wschodnią flankę? Jest apel
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/28/m356636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pomoc-dla-frankowiczow-minister-szczurek-jej,205,0,1827533.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Minister finansów o pomocy dla frankowiczów
bEKiSMEO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)