Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
04.01.2017 15:35

Kancelaria Sejmu, Prezydenta i Senatu. Ile wydadzą w 2017?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Senacka komisja regulaminowa pozytywnie zaopiniowała w środę budżety Kancelarii: Prezydenta, Sejmu, Senatu i KBW na 2017 r. W posiedzeniu komisji i w głosowaniu nie wzięli udziału senatorowie PO.

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Sejmu, Kancelarii Senatu i Krajowego Biura Wyborczego informacje o budżetach na 2017 r. przedstawili na wtorkowym posiedzeniu komisji. Jednak z powodu braku kworum głosowania ws. zaopiniowania budżetów zostało przełożone na środę.

We wtorek i w środę w posiedzeniu Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich nie brali udziału senatorowie Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący komisji Sławomir Rybicki (PO) uzasadniał we wtorek, że Platforma kwestionuje legalność podjętej 16 grudnia ub. roku na Sali Kolumnowej decyzji o uchwaleniu ustawy budżetowej.

W środę w głosowaniach nad zaopiniowaniem budżetów poszczególnych jednostek głosowali jedynie senatorowie PiS.

*Ile wydadzą Prezydent, Sejm i Senat? *

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska poinformowała we wtorek, że budżet Kancelarii Sejmu zakłada dochody na poziomie blisko 1,3 mln zł, a wydatki w wysokości 481,6 mln zł. Prognozowane źródła dochodów, to m.in. najem i dzierżawa składników majątkowych, wpływy z usług i ze sprzedaży składników majątkowych. Więcej czytaj TUTAJ.

Na 168,3 mln zł zaplanowano budżet Kancelarii Prezydenta; to więcej od budżetu na 2016 r. o 720 tys. zł - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj poinformowała, że budżet KBW w 2017 r. zaplanowano w kwocie 71,4 mln zł.

Żaden z senatorów w środę nie przejął poprawki zaproponowanej we wtorek przez szefową KBW, dlatego nie była ona głosowana. Tokaj proponowała, aby kwota 1,5 mln zł, o którą ma być uszczuplony budżet w części dotyczącej inwestycji, została zabrana zamiast tego z rezerwy celowej na urny wyborcze.

Szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski poinformował, że planowane dochody Kancelarii na 2017 r. wynoszą 155 tys. zł. Natomiast wydatki budżetowe ustalono na kwotę 179,4 mln zł.

Tagi: kraj, finanse, prezydent, sejm, pap, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2017

JDWszystko decyzje podejmuje wielki guru z Żoliborza w swoim domku! I wszystko jasne kto za to wszystko odpowie.

04-01-2017

cyngel na głupcówA RYSIO TO WOLI TARMOSIĆ BOBRA NIŻ NA ZIMNIEJ SALI SEJMOWEJ SIEDZIEĆ

04-01-2017

robolOpozycja okupuje mównice i zajęta jest zadymami.

Rozwiń komentarze (6)