Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda przedstawia gospodarcze propozycje

0
Podziel się:

Reindustrializacja ma być jednym z głównych haseł podczas kampanii wyborczej Andrzej Dudy.

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda przedstawia gospodarcze propozycje
(PAP/Jakub Kamiński)

- _ Jednym z motywów przewodnich mojej kampanii jest chęć reindustrializacji kraju. Tylko odbudowa polskiego przemysłu, gospodarki da nadzieję młodym ludzi _om - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

W poniedziałek Duda wraz ze swoim sztabem wyborczym i sympatykami wyruszył Dudabusem - autobusem marki Autosan do Ostrowi Mazowieckiej i Węgrowa (mazowieckie)._ _

_ - Mam nadzieję na dobre spotkania z mieszkańcami, na rozmowę na tematy krajowe, na tematy lokalne, ale i o tym, co trapi mieszkańców i o tym, jak chcieliby, aby zmieniała się Polska _ - mówił.

Kandydat na prezydenta podkreślił, że odwiedził już ponad 70 powiatów, gdzie rozmawiał z mieszkańcami na temat wyjeżdżających za granicę młodych ludzi, _ o braku perspektyw, a przede wszystkim o likwidacji Polski powiatowej _. - _ Ludzie _ w Polsce _czekają z utęsknieniem, że coś się zmieni i widzą tę nadzieję _ - podkreślił.

Duda wskazywał, że autobus, którym porusza się po Polsce _ to polski Autosan, polski produkt, polska myśl techniczna. - To jest to, czego nam dzisiaj bardzo brakuje i co powinniśmy odbudować _ - podkreślił.

- _ Powinniśmy w Polsce wrócić do produkcji, tym razem nowoczesnych autobusów. To jest jeden z motywów przewodnich mojej kampanii. Chcę reindustrializacji kraju - tylko budowa polskiego przemysłu, polskiej gospodarki stworzy szansę, by młodzi ludzie mogli w Polsce żyć godnie _ - mówił.

Pytany przez dziennikarzy, czy stanie do debaty z kandydatem PSL na prezydenta Adamem Jarubasem, powiedział, że _ to trochę taka dziwna sytuacja, bo w zeszłym tygodniu przynajmniej czterech dziennikarzy pytało, czy będę debatował z Bronisławem Komorowskim _.

- _ Jestem gotowy do takiej debaty w każdej chwili. Koledzy się śmieją, że po sobotniej konwencji, po moim wystąpieniu (prezydent Komorowski - PAP) się przestraszył i chowa się za plecami swojego koalicjanta _ - stwierdził kandydat PiS.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)