Notowania

Kandydat na prezydenta USA rusza w podróż do Europy. Będzie zbierał kontakty

Jeb Bush chce pokazać, że jest poważnym politykiem. Na Starym Kontynencie spotka się między innymi z prezydentem-elektem Andrzejem Dudą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TheCuriousGnome/CC BY-SA 3.0/WikimediGage Skidmore/a)

Jeb Bush - główny kandydat republikanów w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - wyruszył w podróż do Europy. Dziś i jutro będzie w Berlinie, w czwartek - w Warszawie a następnie uda się do Talina.

Jeb Bush ogłosi zamiar startu w prawyborach prezydenckich dopiero przyszłym tygodniu. Jest jednak jednym z najpoważniejszych kandydatów partii republikańskiej do nominacji.

Choć w ostatnich tygodniach popełnił sporo drobnych błędów i poparcie dla niego spadło, od grudnia zebrał na kampanię ponad 100 milionów dolarów.

Jeb Bush jedzie do Europy, by - jak mówią żartobliwie komentatorzy - zebrać pieczątki w paszporcie, czyli pokazać się jako poważny polityk angażujący się w sprawy międzynarodowe.

Jeb Bush spodziewa się, że w Warszawie będzie pytany o Ukrainę i o Rosję. Jego wcześniejsze wypowiedzi wskazują na to, że zaprezentuje się jako polityk, który opowiada się za twardą polityką wobec Moskwy. Podczas pobytu w Warszawie Jeb Bush spotka się z prezydentem-elektem Andrzejem Dudą.

Zobacz też: Układ o wolnym handlu pomiędzy UE a USA - szansa czy zagrożenie dla Polski? Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory prezydenckie w usa 2016, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz