Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kanonizacji Jana Pawła II. Bogata oferta noclegowa w Rzymie

0
Podziel się:

Na ponad trzy miesiące przed mszą kanonizacyjną dostępne są pokoje w niemal wszystkich kategoriach cenowych i to zarówno w hotelach, jak i w licznych w Wiecznym Mieście pokojach gościnnych.

Kanonizacji Jana Pawła II. Bogata oferta noclegowa w Rzymie
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)

Pielgrzymi, którzy indywidualnie wybierają się na kanonizację Jana Pawła II, mogą w Rzymie jeszcze bez większych problemów znaleźć nocleg, który odpowiada ich możliwościom finansowym. Oferta noclegowa na koniec kwietnia jest jeszcze dość bogata.

Na ponad trzy miesiące przed mszą kanonizacyjną dostępne są pokoje w niemal wszystkich kategoriach cenowych i to zarówno w hotelach, jak i w licznych w Wiecznym Mieście pokojach gościnnych, tzw. bed&breakfast, oraz schroniskach młodzieżowych.

Komplety rezerwacji mają już natomiast atrakcyjne cenowo hotele i prywatne rezydencje, położone najbliżej Watykanu. Pozostały tam 2-osobowe pokoje w cenie 300-400 euro za noc.

Wolne miejsca są jeszcze w rzymskich schroniskach młodzieżowych, gdzie cena za nocleg jednej osoby zazwyczaj w skromnych warunkach wynosi 22-24 euro, i w 2-osobowych pokojach gościnnych, gdzie za nocleg trzeba zapłacić 70-80 euro.

W hotelach można jeszcze znaleźć pokój dla dwóch osób w cenie od 55 euro. W zależności od standardu dostępne są też pokoje w cenie od 80 do 200 euro.

Hotelarze podkreślają, że nie należy zwlekać z rezerwacją miejsc, bo - jak sami przyznają - spodziewają się podwójnej fali pielgrzymów na kanonizacji dwóch papieży.

Tysiące ludzi przybędą z północy Włoch, z rodzinnych stron Jana XXIII. Część z nich zechce zapewne spędzić w Rzymie choć jedną noc.

Kolejni przedstawiciele władz miejskich szacują, że na kanonizację może przyjechać nawet 5 milionów ludzi. Po burmistrzu Ignazio Marino tę samą liczbę przedstawiła szefowa wydziału ds. turystyki w zarządzie miasta Marta Leonori. Tylko władze włoskiej stolicy podają tak wysoką liczbę spodziewanych pielgrzymów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)