Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE
Średnie pensje rosną w skali roku; ale dwa ostatnie miesiące to spadki

Kara dla TVN24 uchylona przez KRRiT. Jest reakcja stacji

Kara dla TVN24 uchylona przez KRRiT. Jest reakcja stacji

Szef KRRiT decyzję uchylił jednoosobowo Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Szef KRRiT decyzję uchylił jednoosobowo

Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję ws. milionowej kary nałożonej na telewizję TVN24. W ocenie właściciela stacji "oznacza to oddalenie zarzutów".

"Telewizja TVN z satysfakcją przyjmuje decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, uchylającą w całości decyzję o nałożeniu na Spółkę w dn. 11 grudnia 2017 r. kary pieniężnej w wysokości 1 479 000 zł. Uchylenie przez Przewodniczącego KRRiT tej decyzji oznacza oddalenie zarzutów wobec telewizji TVN24" – napisano w oficjalnym komunikacie telewizji TVN.

O tym, że nałożona 11 grudnia na TVN24 kara w wysokości 1,48 mln zł został uchylona, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała w specjalnym komunikacie 10 stycznia wieczorem. Witold Kołodziejski, który kieruje pracami KRRiT, decyzję podjął jednoosobowo. Potwierdziła to Elżbieta Więcławska-Sauk, członek rady. – To decyzja przewodniczącego – stwierdziła w rozmowie z "Press".

Poza uchyleniem kary, którą krytykować miał m.in. Jarosław Kaczyński, Kołodziejski zapowiedział także stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego. Chce w ten sposób walczyć z "brutalizacją życia publicznego, narastającą agresją kierowaną także przeciwko dziennikarzom oraz propagowaniu mowy nienawiści i dezinformacji tzw. fake news".

Decyzję o nałożenie niemal półtora milion złotych grzywny na stację, KRRiT uzasadniła sposobem relacjonowania wydarzeń z Sejmu w grudniu 2016 r. W oficjalnym dokumencie wskazywano, że TVN24 miało propagować blokowanie sali plenarnej oraz zachęcać widzów do uczestnictwa w proteście przed Sejmem.

tvn, krrit, tvn24, kara dla tvn24
Czytaj także
Polecane galerie
Ustęp
2018-01-16 21:18
I po co było ustępować
maciek8
2018-01-16 20:23
Panie Kawecki czy mowi Panu coś towarzysz szmaciak czas jest pojęciem względnym
wróż
2018-01-13 01:20
a kto zapłaci za raport Pani wróżki
Pokaż wszystkie komentarze (13)