Notowania

Karczewski: Senator Bierecki świetnie się wywiązuje ze swoich obowiązków

Afera KNF nie służy PiS-owi, a jednocześnie nie ma najmniejszych podstaw do odwołania senatora Grzegorza Biereckiego z funkcji szefa senackiej komisji finansów publicznych. Tak twierdzi marszałek Senatu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
- Dlaczego niewinnego człowieka mamy odwoływać? - pyta marszałek Senatu.

Sprawa KNF Prawu i Sprawiedliwości nie służy, wolałbym, żeby tego nie było - powiedział marszałek Senatu w rozmowie z Dorotą Gawryluk w wieczornym programie Polsat News w czwartek.

- Wolałbym, żeby tych rzeczy, o których słyszymy, które miały miejsce, żeby one się nie wydarzyły. Chciałbym je wymazać ze swojej... Nie da wymazać, ale trzeba powiedzieć, że jako Prawo i Sprawiedliwość natychmiast reagowaliśmy - przekonywał Karczewski.

Balcerowicz: SKOK-i to największa afera finansowa po 1989 roku

Marszałek Senatu był pytany o oddalenie wniosku senatorów PO o odwołanie senatora Grzegorza Biereckiego z funkcji przewodniczącego senackiej komisji finansów publicznych.

- Od razu odpowiedziałem, że nie widzę podstaw do tego, aby złożyć taki wniosek - powiedział Karczewski. - Świetnie się wywiązuje ze swoich obowiązków - ocenił.

- Dlaczego niewinnego człowieka mamy odwoływać? - zapytał polityk PiS. - Żeby móc spokojnie wyjaśnić sprawę, w polityce trzeba być bardziej czystym niż żona Cezara - oponowała dziennikarka. - Tak powinno być, ale nie ma żadnym podstaw, żebym ja wystąpił o odwołanie pana senatora Biereckiego.

- Nie ma żadnego parasola ochronnego. Prokuratura jest niezależna - zapewniał.

Na pytanie, czy będzie namawiał Biereckiego, żeby sam zrezygnował, Karczewski zaprzeczył. - Ale przecież Platforma powie "przyznał się, winny". Tak powie, będzie atakować, będzie jeszcze bardziej atakować - przekonywał.

- Politycy używają słowa "mafia", czy oni nie znają jego znaczenia? Za duży kaliber wyciągnęli - mówił Karczewski. - Jestem po długiej rozmowie z senatorem Biereckim i tłumaczył mi, nie ma absolutnie żadnych podstaw, by jakiekolwiek ruchy robić - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: skok wołomin, stanisław karczewski, grzegorz bierecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2018

..Senator = SKOK (taka prawda i nawet on nie zaprzecza. Reszta będzie wychodziła jak u Jankowskiego.

13-12-2018

haszekTo ich poczucie bezkarności jest niesamowite. Ale są w błędzie. Przyjdzie (już wkrótce) taki czas.

13-12-2018

RealNo a jak ma nie bronić,skoro należał do działki.Oczywiste.

Rozwiń komentarze (24)

Wybrane dla Ciebie