Notowania

Karol Okoński Pełnomocnikiem Rządu ds. cyberbezpieczeństwa

Premier Mateusz Morawiecki powołał Karola Okońskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa - poinformowało w piątek Ministerstwo Cyfryzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Grochocki)
Karol Okoński

Funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od 10 lipca 2018 roku. Wcześniej - od 20 czerwca 2016 roku - pełnił funkcję podsekretarza stanu. Ministerstwo na stronie internetowej podkreśla profesjonalizm Okońskiego: jest doświadczonym menadżerem projektów i programów zajmującym kierownicze stanowiska w sektorze usług doradczych, bankowości, usługach pocztowych i administracji publicznej.

W latach 2001-2012 był zaangażowany w liczne projekty IT z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Accenture Sp. z o.o., a następnie pełnił rolę dyrektora IT w Poczta Polska Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP.

Pełnomocnik odgrywa kluczową rolę w krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, do jego zadań należy m.in. realizacja polityki rządu w zakresie zapewnienia cyberbezpieczeństwa i koordynacja działań zespołów reagowania na cyberataki, czyli tzw. CSIRT (Computer Security Incident Response Team).

Marek Zagórski: Rozwijamy projekt mDokumentów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ministerstwo cyfryzacji, nominacja, karol okoński, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz