Notowania

karta dużej rodziny
22.12.2014 10:51

Karta Dużej Rodziny zostanie podpisana przez prezydenta

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Zyskają rodziny w których jest troje lub więcej dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w południe ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Od czerwca karta funkcjonowała na mocy rządowego programu. Ulgi i zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny, przysługują rodzinom, w których jest troje lub więcej dzieci.

aktualizacja 12:18

Według resortu pracy do tej pory wydanych zostało około 650 tysięcy takich kart. Przedstawiciele dużych rodzin mówią, że to pierwszy od wielu lat ukłon rządzących w ich kierunku.

Janina Szumlicz dyrektor Departamentu Polityki Rodzinnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej tłumaczy, że ideą kart rodzinnych jest ich rozbudowywanie. Dlatego od stycznia do istniejącej już pakietu ulg dołączą kolejne.

W ideę Karty Dużej rodziny, oprócz partnerów publicznych, chętnie włączają się także ci niepubliczni. Od czerwca swoją ofertę przedstawiło 60 firm prywatnych. Joanna Krupska prezes Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, mówi, że tym firmom po prostu to się opłaca.

Szacuje się, że w Polsce jest około 3, 5 miliona osób, które mogą ubiegać się o Kartę Dużych Rodzin. Karta wydawana jest bezpłatnie, każdemu członkowi dużej rodziny. Rodzice otrzymują ją dożywotnio, dzieci - do 18. roku życia lub do ukończenia przez nie nauki, nie dużej jednak niż do 25 roku życia.

Czytaj więcej w Money.pl
3 lata na zmiany w szpitach. Jest nowa ustawa Wydłużenie terminu wejścia w życie przepisu dotyczącego prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej ma pozwolić szpitalom na przygotowanie procesu wdrożenia tego obowiązku.
Komorowski: "To zależy od stanu głów" Komorowski zwrócił uwagę, że w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej _ dla jednych wszystko jest jasne, dla innych wszystko jest bardzo zagmatwane. _ - _ - To zależy od stanu głów _ - uważa prezydent.
Zakaz śmieciowego jedzenia w szkołach Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizacje ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia.
Tagi: karta dużej rodziny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz