Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Tanio sprzedam kartę SIM". W internecie wysyp ogłoszeń

29
Podziel się:

Kupując kartę SIM, trzeba podać imię, nazwisko, PESEL i pokazać dowód osobisty lub paszport w salonie jednej z sieci komórkowych.

"Tanio sprzedam kartę SIM". W internecie wysyp ogłoszeń
(Pixabay.com/Domena publiczna)

W internecie kwitnie handel zarejestrowanymi kartami SIM. Jak to możliwe, skoro od 25 lipca każdy posiadacz telefonu na kartę musi zarejestrować numer? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".

Kupując kartę SIM, trzeba podać imię, nazwisko, PESEL i pokazać dowód osobisty lub paszport w salonie jednej z sieci komórkowych. "Jeśli jednak chcemy zachować anonimowość, wystarczy wejść na jeden z serwisów ogłoszeniowych i wyszukać zarejestrowane karty SIM. Ceny zaczynają się od 20 zł za sztukę. Przepisy nie wprowadzają żadnego ograniczenia w ilości kart, które mogą być zarejestrowane na jedną osobę" - pisze gazeta.

Z wyjaśnień, jakie gazeta uzyskała w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wynika, że sprzedawanie zarejestrowanych kart jest legalne. "Przepisy nie regulują bowiem kwestii sprzedaży przez abonenta zarejestrowanych przez tego abonenta kart SIM innym abonentom".

Rząd PiS, wprowadzając te przepisy, zakładał, że pomoże to zapobiegać aktom terroru. Towarzyszy temu jednak wiele wątpliwości.

Obowiązek rejestrowania wszystkich abonentów sieci telefonicznych jest dosyć powszechny i występuje w wielu krajach, np. we Francji, w Hiszpanii, Niemczech, Danii, Indiach. Ale rząd Wielkiej Brytanii po przeprowadzeniu wielu analiz nie zdecydował się na wprowadzenie rejestracji kart prepaid. Meksyk zaś wycofał się z tego rozwiązania trzy lata po wprowadzeniu.

kraj
telekomunikacja
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
r5iyu7
7 lat temu
uwazajcie na zarejestrowane karty z różnych portali. po zakupie może się okazać że ta karta wam nie podziała dłużej bo jej rejestrant ja wyrejestrowal na inny numer. raj dla zarobkowiczów.
Oolek
8 lat temu
już wszędzie o tym abonamencie bez zwyżek piszą, aż z ciekawości sam bym wziął na próbę skoro tak zachwalacie..
ksenon
8 lat temu
handel się zrobił jak ta lala... teraz człowiek docenia tym bardziej że go to nie dotyczy, bo wziął abonament bez zwyżek w t-mobile. jednak mądry Polak przed szkodą ;)
Simsalabim
8 lat temu
Polecam zakup anonimowej karty SIM na anonimowe-karty-sim.pl
asd
8 lat temu
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Pewnie ktoś garbaty wszedł kiedyś niefortunnie w biznes kart pre-paid i teraz żeby wyjść na swoje szturchnął teraz garba.
...
Następna strona