Notowania

kraj
20.08.2016 09:20

"Tanio sprzedam kartę SIM". W internecie wysyp ogłoszeń

Kupując kartę SIM, trzeba podać imię, nazwisko, PESEL i pokazać dowód osobisty lub paszport w salonie jednej z sieci komórkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com/Domena publiczna)

W internecie kwitnie handel zarejestrowanymi kartami SIM. Jak to możliwe, skoro od 25 lipca każdy posiadacz telefonu na kartę musi zarejestrować numer? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".

Kupując kartę SIM, trzeba podać imię, nazwisko, PESEL i pokazać dowód osobisty lub paszport w salonie jednej z sieci komórkowych. "Jeśli jednak chcemy zachować anonimowość, wystarczy wejść na jeden z serwisów ogłoszeniowych i wyszukać zarejestrowane karty SIM. Ceny zaczynają się od 20 zł za sztukę. Przepisy nie wprowadzają żadnego ograniczenia w ilości kart, które mogą być zarejestrowane na jedną osobę" - pisze gazeta.

Z wyjaśnień, jakie gazeta uzyskała w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wynika, że sprzedawanie zarejestrowanych kart jest legalne. "Przepisy nie regulują bowiem kwestii sprzedaży przez abonenta zarejestrowanych przez tego abonenta kart SIM innym abonentom".

Rząd PiS, wprowadzając te przepisy, zakładał, że pomoże to zapobiegać aktom terroru. Towarzyszy temu jednak wiele wątpliwości.

Obowiązek rejestrowania wszystkich abonentów sieci telefonicznych jest dosyć powszechny i występuje w wielu krajach, np. we Francji, w Hiszpanii, Niemczech, Danii, Indiach. Ale rząd Wielkiej Brytanii po przeprowadzeniu wielu analiz nie zdecydował się na wprowadzenie rejestracji kart prepaid. Meksyk zaś wycofał się z tego rozwiązania trzy lata po wprowadzeniu.

Tagi: kraj, telekomunikacja, pap, "gazeta wyborcza", ustawa antyterrorystyczna, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2016

Sławomira M.Piersza karta SIM powinna być bezpłatna - druga za 10.000,- PLN. Trzecia za 50.000,-PLN. Każda następna za 500.000,- Odechce się łajdactwa !!! Po co … Czytaj całość

21-08-2016

MacAtkaTen przepis jest totalnie bez sensu. Roaming w unii ma sie skonczyc chyba od przyszlego roku. Bedzie mozna sobie kupic karte gdzie sie chce, a raczej … Czytaj całość

21-08-2016

erdPIS potwierdza że jest partią tępaków i nieudacznikow zebranych z całej Polski

Rozwiń komentarze (29)