Notowania

Skarbówka walczy z korupcją we własnych szeregach. Ponad 100 zgłoszeń w 8 miesięcy

Choć Biuro Inspekcji Wewnętrznej działa zaledwie od niespełna ośmiu miesięcy, na koncie ma już kilka sukcesów w tropieniu korupcji wśród urzędników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN ZDZARSKI JR/EAST NEWS)
Pracownicy BIS zatrudnieni są w Ministerstwie Finansów, samo biuro podlega bezpośrednio szefowi KAS

Do BIS wpłynęło już kilkaset zgłoszeń dotyczących korupcji urzędników Krajowej Administracji Skarbowej. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", to anonimy, skargi, meldunki i interwencje.

BIS współpracuje z policją, CBA, Strażą Graniczną i ABW.

*Nalot skarbówki na centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sklepy pozamykane, pracownikom grożą zwolnienia? Zobacz wideo: *

Biuro może się pochwalić m.in. ujawnieniem korupcji w jednym z urzędów skarbowych we Wrocławiu. Jeden z tamtejszych pracowników został zatrzymany za pomoc w zwrocie nienależnego VAT i unikaniu kontroli celno-skarbowej. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść ponad milion zł. Zatrzymano również przedsiębiorcę.

Tagi: kas, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2017

DogenGdzie mam zgłosić skorumpowanych sędziów i prokuratorów? Bo tam gdzie do tej pory poszedłem nikogo nie zainteresowało.

27-12-2017

PANAMERASkarbówka walczy z korupcją *Może tak zacząć od Modzelewskiego i Belki,oni najbardziej demoralizowali urzędników przez bezkarność.

27-12-2017

RobertDwa lata temu odwiedzilem rodzine pod Wroclawiem po 23 latach.W jeden weekend zostalismy zaproszeni do sasiada na party. LADNY DUZY LUKSUSOWY DOM Z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)