Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Monika Szafrańska
|

Skarbówka walczy z korupcją we własnych szeregach. Ponad 100 zgłoszeń w 8 miesięcy

9
Podziel się

Choć Biuro Inspekcji Wewnętrznej działa zaledwie od niespełna ośmiu miesięcy, na koncie ma już kilka sukcesów w tropieniu korupcji wśród urzędników.

Pracownicy BIS zatrudnieni są w Ministerstwie Finansów, samo biuro podlega bezpośrednio szefowi KAS
Pracownicy BIS zatrudnieni są w Ministerstwie Finansów, samo biuro podlega bezpośrednio szefowi KAS (JAN ZDZARSKI JR/EAST NEWS)
bDmyApqZ

Do BIS wpłynęło już kilkaset zgłoszeń dotyczących korupcji urzędników Krajowej Administracji Skarbowej. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", to anonimy, skargi, meldunki i interwencje.

BIS współpracuje z policją, CBA, Strażą Graniczną i ABW.

Zobacz także: Nalot skarbówki na centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sklepy pozamykane, pracownikom grożą zwolnienia? Zobacz wideo:
bDmyAprb

Biuro może się pochwalić m.in. ujawnieniem korupcji w jednym z urzędów skarbowych we Wrocławiu. Jeden z tamtejszych pracowników został zatrzymany za pomoc w zwrocie nienależnego VAT i unikaniu kontroli celno-skarbowej. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść ponad milion zł. Zatrzymano również przedsiębiorcę.

bDmyAprC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(9)
Dogen
3 lata temu
Gdzie mam zgłosić skorumpowanych sędziów i prokuratorów? Bo tam gdzie do tej pory poszedłem nikogo nie zainteresowało.
PANAMERA
3 lata temu
Skarbówka walczy z korupcją *Może tak zacząć od Modzelewskiego i Belki,oni najbardziej demoralizowali urzędników przez bezkarność.
Robert
3 lata temu
Dwa lata temu odwiedzilem rodzine pod Wroclawiem po 23 latach.W jeden weekend zostalismy zaproszeni do sasiada na party. LADNY DUZY LUKSUSOWY DOM Z DWOMA FONTANNAMI. Koszt tylko 17 milionow . Po moim naiwnym stwierdzeniu, ze u nas w Kanadzie po wybudowaniu takiego okazalego domku , nastepnego dnia mialbym wizyte gosci z urzedu skarbowego nasz mily gospodarz odpowiada, ze szefem tego urzedu jest wlasnie jego szwagier.
bDmyAprD
Bb
3 lata temu
Proponuje zrewidować i przeprowadzić kontrole w Ministerstwie Finansów który toleruje tworzenie tak niechlujnych ustaw że nawet dyrektorzy izb skarbowych maja problemy z wydaniem interpretacji. Skutek jest taki że taki sam przepis ma trzy różne interpretacje a konsekwencje zawsze ponosi niewinny podatnik.
Romek
3 lata temu
Zgłosiłem nietrzezwego policjanta . 2 dni w slipach marznac prosiłem o ubrania . Pozdrawiam z Rybnika koło Gliwic